İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TERÖR RÜTBELİ ŞEHİT AİLELERİMİZ VE GAZİLERİMİZİN MAAŞLARINA 400 TL ZAM YAPILDI.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Subay, Astsubay ve Uzman Erbaş maaşlarında iyileştirme yapıldı. Yapılan iyileştirme kapsamında maaşlara 1 Ocak 2018’den geçerli olmak üzere aylık net olarak 400 lira zam yapıldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Subay, Astsubay ve Uzman Erbaş maaşlarına yönelik 2018 Yılı Yan Ödeme Kararnamesi 18 Nisan’da onaylandı.

Buna göre, özlük haklarını Türk Silahlı Kuvvetleri Kanununa göre alan subay, astsubay ve uzman erbaşların maaşlarında 1 Ocak 2018’den geçerli olmak üzere aylık net 400 lira iyileştirme yapıldı.

Öte yandan 3713 sayılı terörle mücadele kanunundan emsal aylığı alan Subay,Astsubay,Uzm.J.Çvş.,Uzm.Çvş. Şehit anne,baba,eş ve gazilerimizin görevdeki emsallerine 400 tl maaş iyileştirmesi yapıldığı için rütbeli şehit ailelerimiz ve gazilerimizin maaşlarına sgk tarafından 01 ocaktan itibaren 400 tl iyileştirme yapılmıştır.Ocak ayından bu güne 2400 TL olarak farklar 14 Haziran da maaş hesaplarına yatırılacaktır.(Şehit Evli İse Eşi,Bekar İse Anne Babası 200+200 TL Olarak Alacak Gaziler Tam Alacak).

Yorumlar kapatıldı.

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.