İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı.

15 Temmuz 2016 ; Milletimizin Malazgirt Savaşı’nda, Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda, Sakarya ve Dumlupınar Savaşlari’ nda olduğu gibi topyekün vatan ve bayrak aşkıyla vatanını ne pahasına olursa olsun koruyacağını ve bu uğurda gözünü kırpmadan şehit olabileceğini gösterdiği yeniden diriliş destanidir.
Hain darbe girişimine karşı aziz milletimiz; kadını, erkeği, genci, yaşlısı demeden gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyup vatanımıza karşı yapılan haince saldırıya karşı tek yürek olup bir duruş sergilemiş ve şanlı tarihimize bir imza atmıştır.
Milletimiz açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere rağmen meydanı darbecilere bırakmayarak ülkemize ve milli irademize sahip çıkmış ve bu hain darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştır.
Vatan mevz-u bahis olduğunda bu milletin hiç düşünmeden aynı safta birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza duracağını ve ne pahasına olursa vatanından, bayrağından, hürriyetinden, birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini bir kez daha göstermiştir.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitlik mertebesine ulaşan Aziz Şehitlerimize bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz.

 

Yorumlar kapatıldı.