İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı.

Son güncelleme tarihi 30 Nisan 2020

Cumhuriyetin ilanından önce Ulusal egemenliğimizin timsali olan TBMM’nin açılışının

100. yıldönümünü büyük bir sevinç ve heyecanla evlerimizin balkonlarında kutlamaya hazırlanıyoruz.
Büyük fedakarlık ve zorluklarla kahraman meclisimiz,M.Kemal ATATÜRK önderliginde toplanmış ve 23 Nisan 1920 tarihinde açılarak,kahraman Türk milletine bir umut olmuş , geleceğin temellerini atmak ve bu yüce milleti layık olduğu çağdaş uygarlık seviyesine getirmek için bir kıvılcım olarak tarihteki yerini almıştır.
23 Nisan TBMM açılış yıldönümü her yıl kutlanırken, daha sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından “Bir milletin ilerlemesindeki temel taş çocuklardır! Çocuklara gereken değeri verirseniz, ilgiyi, şefkati gösterirseniz, onlar da bir gökkuşağı edasıyla geleceği renklendireceklerdir.” diyerek bu önemli günü çocuklarına armağan etmiş ve
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak tüm yurtta kutlanmaya başlanmıştır.
Geleceğimizin ve Ulusal Egemenligimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını en kalbi duygularımızla kutlar,
Bu günü yaşamamıza vesile olan başta TBMM’nin ilk başkanı, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadasları, Şehit ve Gazilerimizi, Gazi meclisimizin ilk üyelerini rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz.
Bizler 23 Nisan 2020 akşam saat 21:00’de bayraklarımızla, balkonlarımızda buluşarak hep birlikte İstiklal marşımızı okuyarak kutlayacağız. Sizleri de bu kutlamaya davet ediyor, saygılar sunuyorum.

Mustafa IŞIK
Genel Başkan

Yorumlar kapatıldı.