İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

474 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınımızın Atama Kurası Gerçekleştirildi

474 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınımızın Atama Kurası Gerçekleştirildi

3713 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen (474) şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası, 9 Mart 2018 Cuma günü Devlet Personel Başkanlığı’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.
Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı.
474 istihdam hakkı sahibinden;
– 73’ünün öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak; mühendis, sosyolog, grafiker, hemşire, programcı, öğretmen, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara,
– 163’ünün memur unvanlı kadrolara,
– 224’ünün hizmetli unvanlı kadrolara,
– 14 kişinin ise işçi kadrosuna
atama teklifleri gerçekleştirildi.
Atananların 303’ü erkek, 171’i kadındır.
Atama teklifleri E-uygulama sistemi üzerinden bu kapsamda personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapılmış olup, kurum ve kuruluşlarının;
– 25’i bakanlık ve bağlı kuruluşu,
– 26’sı üniversite,
– 5’i kamu iktisadi teşebbüsü,
 olmak üzere toplam sayısı 56’dır.
İlgililer atama teklif sonuçlarına 09/03/2018 tarihi saat 17.00 itibariyle http://euygulama.dpb.gov.tr/DPB_WEB/SorguSehitGaziAtama.aspx adresinden ulaşabilirler.
İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir.
Ataması yapılan şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarına görevlerinde başarılar dileriz.

Yorumlar kapatıldı.