İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ADANA ŞUBESİNİN GAZİANTEP KÜLTÜR VE TARİH GEZİSİ

Son güncelleme tarihi 18 Ekim 2018

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Adana Şubesi, şehit yakınları ile gaziler için Gaziantep Kültür ve Tarih gezisi düzenledi. 70 şehit yakını ve gazi, Gaziantep’in tarihi ve kültürel yerlerini gezip moral buldu.
Gaziantep Belediyesi ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi destekleri ile şehit yakınları ve gaziler için Kültür ve Tarih gezisi düzenledik. 70 şehit yakını. Gazi ve yakını bir gün süren Gezi kapsamında şehit yakınları ve gazi ve yakınları ilk başta Şehitlikleri. Hayvanat bahçesini fıstık park 15 Temmuz direniş müzesini ve tarihi turistik yerleri gezerek Gaziantep’in kurtuluş savaşındaki Milli mücadelesi hakkında Arkeolog Rehberlerimiz Sayın Selahattin KÖROĞLU ve Selma GÖKSU AL tarafından bilgi aldık.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şube Başkanı Sayın Cebbar CÜCÜK, “Bu vatan uğruna canlarını hiçe sayan kardeşlerimize, onların geride bıraktıkları sevdiklerine, ailelerine destek olmak bizlerin görevidir. Dernek Başkanları olarak bizler için çok önemli olan ve vatanı, milleti, bayrağı için canını ortaya koyan gazilerimizi ve şehit ailelerimizin gönüllerine değmek. Şehit ailelerimizin ve gazilerimin yüzlerinin bir nebze de olsa güldürebilmek adına düzenlediğimiz bu geziyi düzenlemekten dolayı büyük bir mutluluk içindeyiz” dedi.
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Adana Şubesi Başkanı Muhammet ÇETİN Bu etkinliğimizde bize ev sahipliği yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma ŞAHİN ’Genel Sekreter Sayın Oya ALPAY Kültür Daire Başkanı Sayın Hülya YILDIZ. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şube Başkanı Sayın Cebbar CÜCÜK ve Başkan Yardımcısı Sayın Adem FAKÇI’ya emekleri ve zahmetleri için Şahsım ve Üyelerim adına teşekkür ederim.

Yorumlar kapatıldı.