İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AFYON ŞEHİT AİLELERİMİZE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI TEVCİH EDİLDİ.

Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve Beratları Vali Mustafa Tutulmaz Tarafından Tevcih Edildi 2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu. Devlet Madalya ve Nişanlar Yönetmeliğine istinaden Cumhurbaşkanlığı Makamınca Devlet Övünç Madalyaları 81 ilde eş zamanlı törenle şehit yakınlarına tevcih edildi.

Resmi büyütmek için üzerini tıklayın…

5 ŞEHİT AİLEMİZE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI TEVCİH EDİLDİ…

Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve Beratları Vali Mustafa Tutulmaz Tarafından Tevcih Edildi

2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu. Devlet Madalya ve Nişanlar Yönetmeliğine istinaden Cumhurbaşkanlığı Makamınca Devlet Övünç Madalyaları 81 ilde eş zamanlı törenle şehit yakınlarına tevcih edildi.

Bu kapsamda Afyonkarahisar’da da Vali Mustafa Tutulmaz’ın katıldığı törenle 5 şehit yakınına Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları Tevcih Edildi.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan törene Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Hamza Çömez,İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız,Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı ve şehit yakınları katıldılar.

Bu Topraklarda Yaşamanın Bedelini Hep Beraber Ödüyoruz

Devlet Övünç Madalyası ve Beratlarının tevcih töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugün Türkiye’nin her ilinde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratları şehitlerimizin ailelerine tevcih edilecek. Aynı anda olması ve ramazan ayının ilk günü olması dolayısıyla ayrı bir anlam ifade ediyor. Değerli şehit yakınlarımıza tevcih edilecek bu madalya milletimizin minnettarlığının, şükranının bir göstergesidir. Sizlerin evlatları, eşiniz, yakınınız bu vatan için şehit oldu. Bu vatanı vatan yapan şehitlerimizin şehadetidir. Tarih boyunca bu topraklarda kalabilmenin, bu topraklara sahip olmanın hep bedelini ödüyoruz. Bu dönemde de bu bedeli sizin evlatlarınız ödedi. Ödemeye de devam ediyoruz. Daha dün bir şehidimizi İscehisar ilçesi Çalışlar köyünde toprağa verdik. Bir diğer hemşehrimizi Ankara’da ebediyete uğurladık. Bu topraklar tarih boyunca her dönem sıkıntılı topraklar oldu. Herkesin gözünün üzerinde olduğu topraklardır. Bunu da bir bedeli var. İşte bu bedeli zaman zaman hep beraber ödüyoruz. Bundan sonra da benzer sıkıntıların devam edeceğini verilen mücadelede görebiliyoruz” dedi.

Bunu 82 Milyon Vatandaşımızın Övünç Madalyası Olarak Kabul Edin

En çok bedel ödeyen illerden birisinin de Afyonkarahisar olduğunu söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Afyonkarahisar vatan için, memleket için geçmişte Kurtuluş Savaşı’nda önemli bir şekilde fedakârlık yaptığı gibi günümüzde de iç güvenlikte benzer fedakârlığı yaparak vatan için, Bayrak için yapılması gerekeni sonuna kadar yapma gayreti içerisindedir. Bundan dolayı hemşehrilerimizle ne kadar gurur duysak azdır. Bugün 5 kardeşimize yaptıkları fedakârlığın, vatan için verdikleri canın bir şükranı olarak Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile sizlere takdim edilecek. Ancak sizlerden bunu 82 milyon vatandaşımızın övünç madalyası olarak kabul etmenizi istirham ediyoruz. Artık bu evlatlarımız 82 milyon insanın, tüm milletimizin bir evladıdır. Onlar bağrına basmıştır. Bundan böyle sizlerde 82 milyonun yakınısınız. Sizlerin de bunu böyle algılamanızı talep ediyoruz. Ben buraya kadar geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Allah bu acıları bir daha bu millete göstermesin” şeklinde konuştu.

Törende Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Şengül, Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Yunus Çiçek, Şehit Piyade Sözleşmeli Er Abdil Kılınç, Şehit Piyade Uzman Çavuş İbrahim Imış, Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Cumali Sarıtaş’ın yakınlarına Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları Tevcih edildi.

Vali Mustafa Tutulmaz tören sonunda şehit yakınlarına araçlarına kadar eşlik ederek onları yolcu etti.

Yorumlar kapatıldı.