İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AFYONKARAHİSAR ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERDEN BAŞKAN ÇOBAN’A BÜYÜK VEFA.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Genel Başkanlığı tarafından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a Onursal Fahri Üyelik unvanı verildi. GÖNLÜMÜZÜN BAŞKANISINIZ ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERDEN BAŞKAN ÇOBAN’A BÜYÜK VEFA Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak için evlatlarını yurdumuzun dört bir yanında vatan topraklarına emanet eden şehit aileleri ve gazilerimiz, 31 Mart’ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

Resmi büyütmek için üzerini tıklayın…
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Genel Başkanlığı tarafından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a Onursal Fahri Üyelik unvanı verildi.

GÖNLÜMÜZÜN BAŞKANISINIZ

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERDEN BAŞKAN ÇOBAN’A BÜYÜK VEFA 

Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak için evlatlarını yurdumuzun dört bir yanında vatan topraklarına emanet eden  şehit aileleri ve gazilerimiz, 31 Mart’ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.  Geride bıraktığı 10 yıllık görev süresi boyunca sadece il merkezi değil, ilçelerimizde bulunan şehit aileleri ve gazilerimizin yanında olan ve destekleriyle tüm Türkiye’de adından söz ettiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı ve beraberindeki çok sayıda aileyi kabul etti.

“SON ALDIĞIMIZ HABERLERLE ÜZÜLDÜK”

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın sadece Afyonkarahisar’ın değil, tüm Türkiye’nin Belediye Başkanı olduğunu söyleyen Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı; “Son aldığımız haberlerle gerçekten üzüldük. 10 Yıllık Belediye Başkanlığı döneminizde sadece Afyonkarahisar’ın değil, tüm Türkiye’nin bir belediye başkanı oldunuz ki; bazı şube başkanı arkadaşlarımız toplantılarda yada telefonla yaptığımız görüşmelerde “Belediye Başkanınızı bize de gönderin bir ay da olsa bizim şehirde de belediye başkanlığı yapsın” diyorlardı. Çoğu da zaten sizinle bire bir telefonla görüşüyorlardı, bizim faaliyetlerimizi de yakından takip ediyorlardı. Hem camiamıza hem derneğimize katkılarınız çok fazlaydı. Bu desteği sağlarken de bir belediye başkanı olarak değil, ailenizle birlikte kalpten yaptığınızı biliyoruz” dedi.

DERNEĞİMİZİN FAHRİ ÜYESİSİNİZ

 10 yıllık görev süresi boyunca Başkan Çoban ve eşi Emine Çoban’ın desteğini her daim hissettiklerini kaydeden Kumartaşlı; “Size verdiğimiz her şehit haberinde hem yenge hanımı, hem sizin desteğinizi hep yanımızda hissettik.  Sadece il merkezinin değil, sorumluluk bölgeniz olmamasına rağmen şehit ailelerimiz için varınızı, yoğunuzu ortaya koyarak yanımızda oldunuz, şehitlerimiz için okutulan Mevlid-i Şerifler olsun, diğer organizasyonlarda olsun, desteğinizi artarak sürdürdünüz. Siz her zaman bizim gönlümüzün başkanısınız, derneğimizin fahri üyesisiniz. Hizmetlerinizden dolayı temsil ettiğim camiam adına sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
“ŞEHİT AİLELERİ İLE İLGİLİ  AFYON’UN TAMAMINDAN SORUMLU BİR BELEDİYE BAŞKANI GİBİ ÇALIŞTIK”

Ülkemizin üzerinde haince emelleri olan iç ve dış düşmanlar ve işbirlikçilerinin asla amacına ulaşamayacağına dikkat çekerek konuşmasına başlayan Başkan Burhanettin Çoban ise “İsmail kardeşim her aradığında ‘Acaba yine üzücü bir hadise mi var? Diye telefonu açardık. Belki o günler geride kaldı ama o anda itibaren inanın belediyemiz ve şahsımız şehit ailelerimiz ve gazilerimizin yanında olduk. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı değilim. Ama biz şehit aileleri ile ilgili  Afyon’un tamamından sorumlu bir belediye başkanı gibi çalıştık. Bunu hep içten ve samimi yaptık” dedi. 

HATIRALARINI PAYLAŞTI

Şehit ailelerimizin yakınlığı, samimiyeti, vatan sevgisi şehitlerimize olan hürmeti ve saygısının kendilerini çok etkilediğini söyleyen Başkan Çoban; “Şahadet haberi verildiğinde “Hangisi Kerim mi; diğeri mi? diyen Fatma kardeşimiz burada. Sinanpaşa Taşoluk’da eski Valimiz Aziz Yıldırım döneminde yine “ Sayın Valim, bugün bizim düğün günümüz, düğünümüze hoş geldiniz” diyen şehit babasını da asla unutmuyorum. Yine Şehit Babası Mehmet Çiftçi amcamızın kameralara “Vatan sağ olsun” dediğini hiç unutamıyorum. Sizlerin yaptığının karşısında bizim yaptıklarımızın hiçbir önemi, değeri yok. Geride bıraktığımız 10 yılda eşimle birlikte sizlerle birlikte olmaktan çok haz aldık.

BİR BAMYA YEMEĞİ İNSANI MUTLU YAPAR MI?

Başkan Çoban konuşmasına şöyle devam etti; Evciler İlçesi Gökçek Köyünde bizden 2 bin kişilik yemek istendi. Bizlerde hazırlığımızı 2 bin kişiye göre yaptık. Fakat o gün yemeğe yoğun bir katılım oldu. Arkadaşlarımızın kayıtlarına göre 4 bine yakın insan orada yemek yemiş. Allah orada öyle bir bereket verdi ki o şehidimizin yüzü suyu hürmetine o bereket, yemek olarak yağdı. Şehit babamız telefon açtı, telefonda hüngür hüngür ağlıyordu ve “Başkanım biz ilk defa bamya yedik, biz bamyayı bilmeyiz.” Bir bamya yemeği insana mutluluk yaratır mı? Öyle mutlu olmuş ki şehit babamız, o bamya yemeğinin verdiği mutluluğu hiçbir şey bize vermedi.

 SİZLERİN YAPTIĞI FEDAKÂRLIK HER ŞEYİN ÜZERİNDEDİR

Sizlerin yaptığı fedakârlık, her şeyin üzerindedir. Ben ve eşim ailem her zaman bu şehirde sizlerin hizmetinde olacağız. Allah sizlere sağlık, afiyet huzur versin. Her birinizin hatırası bizde yüksektir. Elimizden geldiğince sizlerin duasını almaya gayret ettik. Bunu içimizden gelerek samimiyetle yaptık.  Gurur duyacağımız faaliyetlerin başında sizlere olan hizmetlerimiz geliyor. Afyon bizim vatanımız toprağımız yine burada olmaya devam edeceğiz. Silahlı kuvvetlerimize, emniyet mensuplarımıza her daim dua edeceğiz.  Allah onların burunlarını kanatmasın. 

 

Yorumlar kapatıldı.