İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AFYONKARAHİSAR ŞUBE UNUTMADIK UNUTMAYACAGIZ. UNUTTURMAYACAGIZ. RUHUNIZ ŞAD OLSUN YİGİTLER.

17 Aralık 2016 (Kayseri’de 14 Şehit) Kayseri’de çarşı iznine çıkan silahsız ve sivil askerleri taşıyan halk otobüsüne alçakça düzenlenen bombalı terör saldırısında şehit düşen 14 Mehmetçiğimizi şehadet senesinde rahmet ve dualarla anıyoruz. Allah mekanlarını cennet eylesin.

Resmi büyütmek için üzerini tıklayın…

UNUTMADIK UNUTMAYACAGIZ. UNUTTURMAYACAGIZ. RUHUNIZ ŞAD OLSUN YİGİTLER.

17 Aralık 2016 (Kayseri’de 14 Şehit)

Kayseri’de çarşı iznine çıkan silahsız ve sivil askerleri taşıyan halk otobüsüne alçakça düzenlenen bombalı terör saldırısında şehit düşen 14 Mehmetçiğimizi şehadet senesinde rahmet ve dualarla anıyoruz. Allah mekanlarını cennet eylesin.

Şehit P.Çvş. Arif Tuğ
Şehit Ulş.Çvş. Göksel Mustafa Ağaçyetiştiren
Şehit Muhabere Onbaşı Abdulsamet Özen
Şehit İstihkam Er Kenan Döngel
Şehit Sıhhıye Er Kamil Tunç
Şehit Piyade Çavuş Fehmi Barçın
Şehit Piyade Er Yunus Emre Duran
Şehit Sıhhıye Er Hasan İlhan
Şehit Piyade Onbaşı Muhammet Ali Ocak
Şehit Piyade Onbaşı Ahmet Taş
Şehit Piyade Onbaşı Mustafa Cihan
Şehit Piyade Er Serdar Amak
Şehit Ulaştırma Er Raşit Yücel
Şehir İstihkam Er Uğur Korkmaz

Şehitlerimize Alemlerin yüce yaratıcısı Rahman ve Rahim olan ALLAH c.c. Rahmet ; Kâinatin efendisi Hz.Muhammet Mustafa (s.a.v.) şefaat etsin İnşallah.

Olayda ilimiz Hocalar İlçesinden  Shh.Er Kamil Tunç Şehadet şerbetini içmiş ve yine Sandıklı İlçemizden P.Er Kayahan Uluhan ise ağır yaralanark bir gözünü kaybetmiş Malül Gazi olmuştur.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı yaptığı açıklamada, iki yıl önce 1. Komando Tugay Komutanlığında görevli askerlerin çarşı iznine çıkışı sırasında düzenlenen saldırının acısının hala yüreklerde yaşandığını söyledi.

Terör saldırısının Türkiye’nin huzurunu hedeflediğini ancak Kayseri halkının buna izin vermediğini dile getiren Kumartaşlı, “15 şehidimizi unutmayacağız, unutturmayacağız.” dedi.

Birlik ve beraberlik içerisinde, ay yıldızlı bayrağın her zaman göklerde dalgalanacağını, ezanın hiçbir zaman susmayacağını haykıracaklarını vurgulayan Kumartaşlı, şunları kaydetti:

“Bugün de yarın da bunun bedelini ödeyeceğimizin mesajını herkese vereceğiz. Bu saldırı, Türkiye’nin huzuruna yönelikti. Burada çıkartılacak bir kargaşa, Türkiye’ye farklı bir şekilde yansıtılacaktı. Kayseri buna müsaade etmedi. 1. Komando Tugay Komutanlığı çok önemli bir konumda. Komandolarımızın hedef alınmasının nedenlerinden birisi de yüzde 100 başarılı operasyonlar yapması. Bu vatanın sahipleri şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Milletimiz de bunları bildiği sürece Allah’ın izniyle bu millete kimse zarar veremez. Vatan uğrunda kan ve can verdiyseniz vatan oluyor. Bizler de kanla, canımızla aldığımız vatanı bugün de yarın da müdafaa edeceğiz. Gelecek nesillere de aynı şekilde teslim edeceğiz.”

Yorumlar kapatıldı.