İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AFYONKARAHİSAR TEŞEKKÜRLER KOCA YÜREKLİ AYŞEGÜL ÖĞRETMEN.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı merkezinde her hafta sonu Pazar günü şehit gazi çocuklarına destekleyıcı özel dersler verılmeye başlandı. İlkögretim seviyesinde 5-6-7-8 ncı sınıf Fen Bilgisi-Matematik-Sosyal-Türkçe, Lise seviyesinde Fizik-Biyoloji-Kimya-Matemetik 1-2 dersleri verilmeye başlandı.

Resmi büyütmek için üzerini tıklayın…

TEŞEKKÜRLER KOCA YÜREKLİ AYŞEGÜL ÖĞRETMEN

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı merkezinde her hafta sonu Pazar günü şehit gazi çocuklarına destekleyıcı özel dersler verılmeye başlandı. İlkögretim seviyesinde 5-6-7-8 ncı sınıf Fen Bilgisi-Matematik-Sosyal-Türkçe, Lise seviyesinde Fizik-Biyoloji-Kimya-Matemetik 1-2 dersleri verilmeye başlandı.

Afyonkarahisarda Özel bir Kolej’de Fizik Öğretmenliği yapan Ayşegül Gezer tarafından her Pazar dernek binasında belirli bir program dahilinde sınıf sınıf,öğrencilere birer saatlik konu anlatımlı genel tekrar dersleri yaptırılıyor ders sonunda tamamlayıcı olması açısından ‘da öğrencilere test çözdürülüyor.

Faaliyet ile ilgili bir açıklama yapan Ayşegül Gezer “Şehit ve Gazi çocuklarına özellikle matematik ve diğer dersler konusunda yardımcı olmak istiyorum. En azından vatandaş olarak şehitlerimizin bizim için yapmış olduğu mücadeleye bir vefa göstermek istedim. Bizim onlar için bu yapmış olduğumuz denizde bir damla bile değildir. Bizim bir vatandaş olarak üzerimize düşen görev, onların geride bırakmış oldukları çocuklara sahip olmamızdır.

Türk toplumunun şehit ailelerine karşı farklı bir duyarlılık gösterdiğine dikkat çeken Ayşegül Gazer, Ama son zamanlarda nedense şehit ailelerine ve Gazilere karşı ilgi azalıyor. Toplumumuzun oldukça duyarsızlaşması beni son derece üzüyor. Vatandaşların, ekonomik durumu iyi olan kişilerin, geride kalan şehit çocuklarına en azından az çok demeden yardımda bulunmalarını diliyorum” dedi.
Bir eğitimci olarak şehit ailelerine bu şekilde destek çıkmak istediğini kaydeden Gezer, “Kendim Fizik öğretmeniyim. Şehit/ Gazi çocuklarına ücretsiz eğitim, ders verebilirsem çok mutlu olurum. Bu insanlık görevimizi vefa borcumuzu yerine getirmekten çok mutlu olurum. Orta okul seviyesinden başlamak üzere, Şehit / Gazi  çocuklarına böyle bir katkıda bulunabilmekten gurur duyarım. Bir şehit ailesinin çocuğu da en azından diyebilsin ki ‘Benim arkamda da bize sahip olan insanlar da var’ Bugün basında bunun aksi yönde bazı haberleri görüyoruz, duyuyoruz.En son bir Gazimize saldırdılar darp ettiler. Bu duyarsızlık beni son derece üzüyor. Benim dairelerim, apartmanlarım yok. Fazladan evim olsa bir şehit ailesine çok rahatlıkla verebilirdim. Çünkü benim evim eğer orada duruyorsa, o şehidin sayesinde duruyor. Niye öldüler onlar? 20 yaşında toprağa gidiyorlar. Bir eğitimci olarak, ‘Ben de onlara eğitimle destek olabilirim’ dedim. Eğitimin ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Onların yarınki imtihanlarında matematikte fazladan bir soru bile yaptırabilirsem ben kendimi çok mutlu hissederim” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı ise “Ayşegül Öğretmenimiz bizi derneğimizde ziyaret etti.Benim içimin rahat edebilmesi için bizler için canını ve vicudunun bir parçasını veren aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz için birşeyler yapmak istiyorum.Ben fizik öğretmeniyim elimden geldiğince matematik ve diğer dersleri tek başıma verebilirim dedi.Bende çok gururlandığımızı beirterek kendisinin bu teklifi yapmasının bile bizler için büyük bir fedakarlık olduğunu belirttim.Zaten bir hafta sonun var onuda bize harcama kendine ayır dedim.Kendisi ısrar ile büyük bir gurur ve canla başla bu görevi yapmak istediğini söledi ve derslerimize başladık.Önce sınıf sınıf öğrencilerimizi ayırdık,sonra saatleri belirledik ve derslerimiz başladı şu an Afyon merkezde ikamet eden 9 Şehit Gazi çocuğumuz bire bir özel ders alıyor.Ben buradan Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz adına Koca Yürekli Ayşegül Öğretmenimize Teşekkür ediyorum”dedi.

Yorumlar kapatıldı.