İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AFYONKARAHİSAR VALİLİĞİ ŞEHİT GAZİ’LER ADINA YARDIM TOPLAYANLARA KARŞI VATANDAŞI UYARDI.

 

 

 

 

ŞEHİT GAZİLER ADINA PARA TOPLAYANLARI ŞİKÂYET EDİN Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere toplumun her kesimine hizmet vermeyi ve bu alanda sosyal hizmet üretmeyi hedefleyen bir anlayışla hizmet vermektedir.

Resmi büyütmek için üzerini tıklayın…

AFYONKARAHİSAR VALİLİĞİ ŞEHİT GAZİ’LER ADINA YARDIM TOPLAYANLARA KARŞI VATANDAŞI UYARDI.

ŞEHİT GAZİLER ADINA PARA TOPLAYANLARI ŞİKÂYET EDİN

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere toplumun her kesimine hizmet vermeyi ve bu alanda sosyal hizmet üretmeyi hedefleyen bir anlayışla hizmet vermektedir.

En önemli hizmetlerimizden biri olan Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri, Bakanlığımız tarafından belirlenen ulusal politika ve stratejileri ilimizde koordine etmek, şehit yakınları ile gazilere yönelik sosyal hizmet faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak üzere İl Müdürlüğümüz bünyesinde Şube Müdürlüğü olarak teşkilatlanmıştır.

Bu anlayışla, aziz vatanımızı bize canlarıyla emanet eden şehitlerimizin yakınlarına sahip çıkmak ve vücutlarını vatan müdafaası için siper ederken yaralanıp gazilik unvanıyla onurlanan kıymetli gazilerimize nitelikli hizmet vermek amacıyla da İl Müdürlüğümüze bağlı Dinar, Sandıklı, Bolvadin ve İl Merkezimizde olmak üzere dört adet Sosyal Hizmet Merkezi ile birlikte sosyal hizmet faaliyetleri koordine edilmektedir.

Yapılan sosyal hizmet faaliyetleri şehitlerimizin emaneti olan yakınlarının psiko-sosyal gereksinimleri, duygusal örselenmişlikleri, hassasiyetleri ile köklü devlet tecrübemiz, engin kültür ve medeniyet birikimimiz, ulusal plan ve politikalar dikkate alınarak yürütülmekte olup; basılı görsel veya herhangi bir materyal satılarak gelir elde edilmemekle birlikte hiçbir nam veya ad altında vatandaşlarımızdan mali katkı talep edilmemektedir.

Şehit Yakınları ve Gazilerimize yönelik yapılan sosyal hizmet faaliyetlerinde yukarıdaki açıklamalar ışığında vatandaşlarımıza gelebilecek talep, yardım, basılı görsel veya materyal satışı vb. içerikli telefonların derhal Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilerek İl Müdürlüğümüzün (0272) 213 1983 no’lu telefonuna ihbarda bulunulması hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı telefon ile arayarak kendisine teşekkür etti.Kumartaşlı ;”Sayın valim hassasiyetiniz ve açıklamanız için teşekkür ederiz derneğimiz genel merkezi ve şubeleri  olarak bizlerde adımızın kullanılarak insanların kandırılmasına karşıyız.Biz dernek olarak kendimiz için de bir yardım talep etmiyoruz başkalarnın da adımıza para topalmasına karşıyız” dedi.

Yorumlar kapatıldı.