İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ANKARA ŞUBE MÜZİK GRUBU AİLE BAKANLIĞI ŞEHİT GAZİ Y. ATAMA PROGRAMINDA SAHNE ALDI.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Cumhurbaşkanlığı külliyesinde 602 şehit yakınları, gazi, gazi yakınının kamu kurum ve kuruluşlarına atanması programında Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ankara Şube Saz Kursiyer Müzik Grubu sahne aldı.
Şube Başkanı Abdullah Gazioğlu ve Yönetim Kurulu 2022 yılında seçimleri kazandıktan sonra hayata geçirilen projelerden bir tanesi olan Şehit yakınları ve gazilerin yaşadıkları acıları, sıkıntıları bir enstrüman aracılığıyla dile getirmesi, bir uzvunu kaybetse de bu kahramanlar hala bir şeyler üretebiliyor, topluma adapte olmasında enstrümanın gücü gibi düşüncelerden hareketle şube binasında üyelere bağlama kursu açtı. Bir başarı hikayesi yazmak adına Ankara’dan tüm Türkiye’ye , canını uzununu kaybetmiş kahramanlara “ROL MODEL ” olma amacıyla yola çıkıldı.
Bu düstur ile 18 Mart şehitleri gününde Ankara valiliği resmi programı 14 Haziran Jandarma Okulları Komutanlığı’nda jandarma kursiyer öğrencilerle birlikte Jandarma Gününde 19 Eylül Gaziler günü’nde İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu ‘nun katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestra salonu’nda yapılmıştı. Şimdi ise ilk defa ataması yapılacak şehit yakını! Gazi, gazi yakınlarının Cumhurbaşkanlığı Külliye binasında Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı Sn Derya Yanık’ın katılımıyla gerçekleşen kura töreninde bir kez daha sahne alarak amatör olarak çıktıkları bu yolda önemli bir başarıya daha imza atmış oldular.
Gazioğlu yaptığı açıklamada
“Temel amaçlarının Şehit yakınları ve gazilere ilham olmak toplumun içinde daha büyük roller kazanmasını sağlamak onlara Güven aşılamaktı. Bu kutlu yolda da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Gerek Ankara’da gerek Ankara dışında bizlere “Ben de saz çalabilir miyim ben de türkü söyleyebilir miyim?” Sorularına muhatap olmaya başladık. Demek oluyor ki onların üzerinde bir etki yaratmışız. Hedeflerimize ulaşıyoruz söz verdiğimiz gibi ilkleri başarmaya devam edeceğiz. Şube Yönetim olarak temel çıkış noktamız talep eden istekte bulunan değil bir ürün ortaya koyabilen proje üreten şube olmak ülküsündeyiz.
Muhammed’in (s.a.v.) “iki günü eşit olan zarardadır” hadis-i şerifi bizim için bir düsturdur. Birlik beraberlik içinde daha fazla çalışmayı, üyelerimizi hak ettikleri temsil noktasına çıkarmak istiyoruz” dedi.
Bu vesile ile yeni atanan şehit yakını Gazi Gazi yakınlarına yeni görevlerinde Üstün başarılar diliyoruz. Bizleri ağırlayan Sayın Derya Yanık hanımefendiye Şehit yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Sn Şemseddin Yalçın ‘a ve emeği geçen Genel Müdürlük İdari Amir ve çalışanlara teşekkür ediyoruz.

Yorumlar kapatıldı.