İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BALIKESİR ŞUBE 10Kasım’da Atamıza koştuk.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80. yılında tüm yurtta olduğu gibi Balıkesir’de de törenle anıldı. Geçen yıllara oranla bu yıl katılımın çok daha fazla olması dikkat çekti.
Anma töreni Atatürk anıtına çelenklerin k sunulmasıyla başladı. Büyük Önder Atatürk’ün hayata veda ettiği saat olan 09.05’te siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya indirildi. Törenin bitimiyle birlikte anıta fırlayan Muharrem Öz adlı vatandaş ,  Andımızı okudu. Alandaki vatandaşlar ve öğrenciler Öz’e eşlik etti. Ardından Balıkesirliler gruplar halinde  anıtta günün anısına fotoğraf çektirdi.
Tören daha sonra Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi Salonu’nda düzenlenen anma programı ile devam etti. Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladı “Saatler Atatürk”te adlı oratoryo büyük beğeni kazandı. Törenin ardından Vali Yazıcı, öğrencileri kutlayıp, sohbet etti.
Anıttaki ve Salih Tozan’daki anma törenlerine Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, Balıkesir Vergi Mahkemesi Başkanı Recep Taş, Baro Başkanı Erol Kayabay, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Tuğgeneral Gültekin Yaralı, Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir,Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bakım Albay Şenol Küçüktaş, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askerler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar kapatıldı.