İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BURSA ŞUBEDEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAM KUTLAMASI.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Bursa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. İlk olarak Tarihi Heykel’ deki valilik binasında Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa protokolü ile bayramlaştı. Daha sonra Heykel Meydanı’nda tören düzenlendi. Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, protokolü ve halkı selamladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajının ardından Vali Küçük, konuşma yaptı. Vali Küçük, Cumhuriyet’in, sadece tarihte bir rejim değişikliğinin adı olmadığını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Aynı zamanda yeni bir devletin kuruluşunun müjdecisidir, Türk milletinin tekrar tarih sahnesine çıktığı gündür. O yüzden bu bayram bizim en büyük bayramımızdır. Cumhuriyet’i çok büyük bedeller ödeyerek kurduk. Onun için çok anlamlıdır, değerlidir ve kıymetlidir. Eğer başaramasaydık, sömürge ülkelerinden biri olacaktık. Türk milleti tarihinde hiçbir zaman sömürge olmamıştır. Bize bu anlamda bu ezikliği yaşatmayan Büyük Önder’i rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

Ardından şiirler okunup, halk dansı ve kılıç kalkan ekibi gösteri yaptı. Gösterilerin ardından tören geçişi yapıldı. Tören geçidinde Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Başkanlığı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şube Başkanlığı, Polis ekipleri, askeri personel ve STK’lar tören geçişi esnasında protokolü selamladı.

 

Yorumlar kapatıldı.