İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Deniz Kuvvetleri Komutanı Sayın; Oramiral Adnan ÖZBAL’ı Ziyaretimiz.

Son güncelleme tarihi 31 Aralık 2018

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yönetim Kurulu ve Üyelerimizle birlikte, Deniz Kuvvetleri Komutanı Sayın; Oramiral Adnan ÖZBAL’ı Makamında ziyaret ettik.

Ziyaretimizde; Genel Başkanımız Sayın; Mustafa IŞIK derneğimizin projeleri ve faaliyetleri hakkında konuşmasını yaptı. Ardından yönetim kurulu üyeleri, şehit aileleri ve gazilerimizin adına taleplerini ilettiler.

Sayın; Oramiral Adnan ÖZBAL konuşmasında: Şehitlik ve Gazilik kavramlarına vurgu yaparak. Göreviniz gereği Vatan, Millet, Bayrak ve mukaddes değerler için savaştınız, Şehitlik ve Gazilik onuruna eriştiniz. Şehitlik ve Gazilik şerefli bir rütbe, onurlu bir makamdır. Kur-anı Kerim’de ve hadislerde Allah’ın ismini, yüceltmek için savaşanların övülmesi, Şehitlik ve Gazilik hakkındaki müjde ve haberler sebebiyle, Askerimiz “Ölürsem Şehit, kalırsam gazi” anlayışıyla görevini yapmaktadır. Şehitlik, Müslümanlara tahsis edilmiş üstün bir paye ve Allah katında ayrıcalıklı bir makam diyerek, Şehit Ailelerine ve gazilerimizin her daim yanında olduğunu dile getirmiştir.

Yeni yıl nedeniyle karşılıklı dilek ve temennilerin ardından görüşmemiz sona ermiştir. Komutanımızın bizlere göstermiş olduğu saygı ve ilgiden dolayı şahsına ve bizleri karşılayan ve hizmet eden personeline teşekkür ederiz.

Yorumlar kapatıldı.