İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

DERNEĞİMİZİN 105. YAŞINI KUTLUYORUZ.

Son güncelleme tarihi 30 Ağustos 2020

DERNEĞİMİZ 105. YAŞINDA.

Bugün Derneğimizin Kuruluşunun 105. Yıl Dönümü Kutluyoruz.

26 Ağustos 1915 tarihinde, Birinci Dünya savaşı sonunda Çanakkale ve diğer savaş bölgelerinden İstanbul’a gelip ihtiyaçlarını karşılayamayan ve memleketlerine dönemeyen yaralı askerlerin memleketlerine dönmelerinin sağlanması, eksik uzuvlarının yerine tahtadan yapılma protezlerin taktırılması, giydirilmeleri ve harçlıklarının sağlanması amacı ile Harbiye Nazırı Enver Paşanın talimatları ile İstanbul Merkez Kumandanı Miralay Cevdet bey ve on bir arkadaşı tarafından Malul ini Guzata Muavenet Heyeti ismi ile kurulmuştur.

Zaman içerisinde derneğimiz dışında birçok Malul Gazi ve Şehit Dul ve Yetimleri dernekleri kurulmuş ve bir nevi dernek enflasyonu ortaya çıkmıştır.

Aynı amaç uğruna faaliyet gösteren bu derneklerin 18 Haziran 1983 gün ve 18081 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2847 Sayılı Kanunla Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği adı altında birleşmeleri hüküm altına alınmıştır.

Böylelikle Derneğimiz 2847 Sayılı Kanunla Kurulu bir dernek olarak 1984 yılından bu tarihe çalışmalarını sürdürmektedir.

Derneğimizin Samsun Şubesi ise 2006 yılında açılışı yapılarak Şehit ailelerimize ve Gazilerimize hizmet vermeye başlamış ve halen aktif bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir.
Bu vesile ile de Anadolu Selçuklu Devletini Baş Komutanı Alparslan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları İle Bütün Şehitlerimizi, hayatlarını kaybeden Gazilerimizi Rahmet ve minnetle anarken, Malazgirt Zaferinin 949. yılını, Büyük Taarruz’un 98. yılını ve Derneğimizin 105. Şeref Gününü bir kez daha kutluyoruz.

Yorumlar kapatıldı.

Ένα από τα πιο σημαντικά κριτήρια για την προσέλκυση πελατών, που εκμεταλλεύεται η μεγάλη πλειοψηφία των στοιχηματικών εταιρειών, είναι τα μπόνους καλωσορίσματος. Έτσι και η National Casino, που δίνει μεγάλα πλεονεκτήματα σε όσους παίκτες επιλέξουν να κάνουν εγγραφή σε αυτήν. Αρχικά, προσφέρει σε όλους τους χρήστες μία προσφορά επιπλέον 100% των χρημάτων της πρώτης τους κατάθεσης, συν επιπλέον 100 δωρεάν περιστροφές στο παιχνίδι Avalon: The Lost Kingdom. Ωστόσο, δεν σταματάει εδώ. Είναι από τις λίγες εταιρείες που στηρίζουν και την δεύτερη κατάθεση του παίκτη. Προσφέρει μπόνους κατάθεσης 50% έως 200€/$ και ακόμη 50 δωρεάν περιστροφές στο παιχνίδι Johnny Cash.