İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

GENEL BAŞKAN MUSTAFA IŞIK VE BAŞKAN KUMARTAŞLI BAKAN YARDIMCISI AHMET KOCA’YI ZİYARET ETTİ.

Son güncelleme tarihi 18 Ekim 2018

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Malul Gazi Mustafa Işık,Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve yönetim kurulu üyeleri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığına atanan Afyonkarahisar 22 ve 23 ncü dönem Ak Parti Milletvekili Ahmet Koca’yı makamında ziyaret etti.

GENEL BAŞKAN MUSTAFA IŞIK VE BAŞKAN KUMARTAŞLI BAKAN YARDIMCISI AHMET KOCA’YI ZİYARET ETTİ

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Malul Gazi Mustafa Işık,Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve yönetim kurulu üyeleri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığına atanan Afyonkarahisar 22 ve 23 ncü dönem Ak Parti Milletvekili Ahmet Koca’yı makamında ziyaret etti.

Dernek Genel Başkanı Mustafa Işık başkanlığında gerçekleştirilen ziyarette, Genel Başkan Mustafa Işık Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığına atanan ve Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğünün de Sayın Bakan Yardımcımız Ahmet Koca emrine bağlanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı “Bakan yardımcımız sayın Koca, ilimizi 22. ve 23. dönemlerde TBMM’de başarıyla temsil eden, ülkemizin içinde bulunduğu zor koşullarda ilimizin kalkınması adına mücadele veren bir değerimizdi. Gerek Milletvekilliği döneminde gerekse Parti Teşkilatında aldığı görevler esnesında hep biz şehit aileleri gaziler ve derneğimiz ile yakından ilgilendi.Her telefonumuza cevap vererek şehit ailelerimiz ve gazilerimizin sorunlarının çözümü noktasında bilgi alışverişinde  bulunduk,sorunlarımızı  ilettik.Bu gün sayın vekilimizin bakan yardımcısı olması ve Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğünün de Sayın Bakan Yardımcımız Ahmet Koca emrine bağlanması bizleri daha da memnun etmiştir. Ziyaretimizde sayın bakan yardımcımıza hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Kendisine Genel Başkanımız Mustafa Işık Derneğimiz genel merkezi hakkında bilgiler verdikten sonra Şehit Aileleri ve azilerin talep ve isteklerini  dosya halinde arz etti.

Bakan Yardımcısı Ahmet Koca; “Afyonkarahisarda gerek Milletvekilliğim esnasında gerek diğer görevlerim esnasında İsmail Kumartaşlı Kardeşim ile devamlı iletişim içersindeydik Dolayısıyla derneğin faaliyetlerini gerek şahsen,gerek yazılı ve görsel, gerekse sosyal medyadan yakından takip ediyordum, dernek çalışmalarını çok olumlu buluyordum, Bakan yardımcılığı görevini Sayın Cumhurbaşkanımızın bana uygun görerek atamasından sonra sayın bakanımızın da Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğünün bana bağlanmasını istemesi üzerine üzerime aldığım görevin birkez daha önminin farkına vararak vatan için bayrak için canlarını veren aziz şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizi temsil etmek onların sorunlarını çözmek için çalışmalar yapmak ayrı bir gurur ve onur verici bir görevdir.Bundan sonra yapacağımız tüm çalışmalarımızda STK lar ile birlikte çalışmalar yapacağız.Ankarada Derneğin Genel Merkezi ile yereldede şubeler ile çalışacağız.Çalışmalarınızı,dosyalarınızı direk bana ulaştırabilirsiniz telefonum 24 saat sizlere açıktır.Aziz Şehitlerimizin aileleri ve Gazilerimiz için ne yapsak azdır.”Dedi.

Derneğimiz Genel Başkanı Mustafa Işık’ın yaklaşık 30 dakika süren sunumunda Şehit anne Babalarının aylıklarının çok düşük olması konusu,Şehit Çocuklarının eğitimleri,Vakıf Üniversitelerinden ücretsiz yararlanmaları, Üniversite sınavalarında tüm şehit çocuklarına ek puan verilmesi konuları geniş bir şekilde anlatıldı.Arz edilen konuları dikkatli bir şekilde dinleyen Koca Genel Başkan Mustafa Işık’a teşekkür ederek çok olumlu ve mantıklı talep ve istekler sundunuz bu istekleri bende bakan hanıma arz edeceğim ve kısa sürede çözümlenmesi için çaba sarf edeceğim.”dedi.

Yorumlar kapatıldı.