İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Genel Başkan’dan 18 Mart Şehitler Günü Mesajı.

Son güncelleme tarihi 23 Mart 2019

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI.

Bugün, Türk tarihinin en şanlı zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferinin 104. yıldönümü, Çanakkale Zaferini ve Şehitlerini anma günüdür.
I. Dünya Savaşı’nın gelişimi içinde yer alan Çanakkale Muharebeleri, bu savaşın yalnız bir parçası değil, başlı başına muazzam bir olay ve dünya tarihinin en önemli dönüm noktalarından birisidir.
19 Şubat 1915 tarihinden itibaren Çanakkale Boğazını,denizden geçmek için saldırıya geçen İngilizler ve müttefikleri,18 Mart sabahı son kez Boğazı geçebilmek için harekete geçti.
Gerek topçularımızın isabetli atışları gerekse Nusrat Mayın Gemimizin döşediği mayınlar sayesinde İtilaf Devletleri,kuvvetlerinin üçte birini Çanakkale’de bırakarak geri çekilmek zorunda kaldı.
Tarih,tarih olalı böyle bir savunma muharebesi kaydetmemiştir. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar küçük bir yarım ada üzerinde bir milyona yakın bir insan kitlesinin kullanıldığı görülmemiş ve duyulmamıştır.
Çanakkale Muharebeleri , Mehmetçik için bir saygı ve şükran buketi olmuştur. Çanakkale müdafaası yapılmış ve kazanılmıştır.
Görev , orada savaşan komutan ve askerler için bitmiştir. Ancak bizler için yeni başlamaktadır. Herkes şunu çok iyi bilsin ki Çanakkale topraklarında kanlarını akıtanlar ölmek için ölmediler. Şehitleri büyük yapan onların ölümleri değil , ölüm sebepleridir. Şehitlerimiz hep bu tarih , bu namus ve bu vatan için bizler için öldüler.
Ülkemizin bu kutsal toprakları , tarihe sığmayan şanlar , ölümden korkmayan canlar , bayrağımıza renk veren kanlar sayesinde vatan olmuştur. Bugün üzerinde yaşadığımız bu toprakların her karışı şehitlerimizin kanları ile yoğrularak kazanılmıştır. Ecdadımız bu kutsal varlıkların ve kavramların korunmasını , savunmasını ve ilelebet devamını bizlere görev olarak emanet etmişlerdir.
Milli Şairimiz Mehmet Akif ;
Milli Şairimizin ifadesiyle ;
“Canı , cananı , bütün varımı alsın da Hüda.
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.”Anlayışı hayatımızda yer almalıdır.
Bu cennet Vatanın , asırlardan beri,canlar ile , kanlar ile ölümsüzlük sırrına erenlerin , niçin öldüğünü,ölürken kara toprağa girenlerin sayesinde bizim olduğunu bilmeliyiz.
Onların kan borcunu son damlasına kadar ödemek zorundayız.Vatan her Türk’ün en büyük tutkusu olmalı,Bu uğurda katlanamayacağı fedakarlık olmamalıdır.
Bugün , vatanımızın ve milletimizin istiklali ve bölünmezliği uğruna canlarını seve seve vererek , şehitlik mertebesine ulaşmanın mutluluğu içinde yatan aziz şehitlerimizi anmak ve hatırlamak , onların ebedileşen hatıraları önünde eğilmek, Türk Milletinin ölümsüzlüğünü bir kez daha dünyaya haykırmak , bizler için kaçınılmaz bir görevdir.
“Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum.” diyen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün emriyle Vatanımız ve milletimiz için asil ve mübarek kanlarını akıtmaktan ve canlarını fedadan çekinmeyen Aziz şehitlerimizin,Ebediyete intikal etmiş Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları huzurunda saygıyla eğiliyor , onları minnet ve rahmetle anıyorum.
Ruhları Şad olsun.

Mustafa IŞIK
Genel Başkan

Yorumlar kapatıldı.

Ένα από τα πιο σημαντικά κριτήρια για την προσέλκυση πελατών, που εκμεταλλεύεται η μεγάλη πλειοψηφία των στοιχηματικών εταιρειών, είναι τα μπόνους καλωσορίσματος. Έτσι και η National Casino, που δίνει μεγάλα πλεονεκτήματα σε όσους παίκτες επιλέξουν να κάνουν εγγραφή σε αυτήν. Αρχικά, προσφέρει σε όλους τους χρήστες μία προσφορά επιπλέον 100% των χρημάτων της πρώτης τους κατάθεσης, συν επιπλέον 100 δωρεάν περιστροφές στο παιχνίδι Avalon: The Lost Kingdom. Ωστόσο, δεν σταματάει εδώ. Είναι από τις λίγες εταιρείες που στηρίζουν και την δεύτερη κατάθεση του παίκτη. Προσφέρει μπόνους κατάθεσης 50% έως 200€/$ και ακόμη 50 δωρεάν περιστροφές στο παιχνίδι Johnny Cash.