İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

GENEL BAŞKANDAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAM KUTLAMA MESAJI.

Son güncelleme tarihi 18 Ekim 2018

“Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir.”
“30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimizde değil, dünya tarihinde,yeni bir akım vermekte,kesin etkili bir,meydan savaşı bir yoktur.
Belli ki yeni Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.
“Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için Türkiye Cumhuriyetinde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan ulusal bayramıdır.
Türk’ün Varoluşunu kanıtlayan,koruyan,Egemenliği ve bağımsızlığını ilan ettiği 1071 de Malazgirt’te ,1922 de Büyük Taarruzla Dumlupınar da ,1950 de Kore de ,1974 Kıbrıs Barış Harekatında, 40 Yıldır süren Terörle mücadelede ve Hain girişimcilere karşı 15 Temmuz da Vatana Can veren Aziz Şehitlerimizi,Hakka yürümüş Gazilerimizi Rahmet ve minnetle anıyor Türk Milletinin Zafer Bayramını kutluyorum.
Mustafa IŞIK
Genel Başkan

Yorumlar kapatıldı.