İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Genel Başkandan Kınama Mesajı.

Son güncelleme tarihi 30 Nisan 2019

Genel Başkanımız Mustafa IŞIK,
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk ilçesinde kılınan şehit cenazenin namazı sonrasında uğradığı saldırıyı kınıyoruz .
“Yüreğimizi yakan şehitlerimizin acısı hepimizin ortak hüznüdür. Millet olarak hem teröre karşı dik duruşumuzu hem de sağduyulu ve vakur tavrımızı her koşulda korumalıyız.
Sayın Kılıçdaroğlu’na karşı gerçekleştirilen müessif saldırı son derece üzüntü vericidir ve asla kabul edilemez.” Şehit cenazelerinde bu provakasyon bizleri de üzmüştür.Yapılan saldırının özellikle Şehit cenazesinde yapılması da bizleri de siyasete çekmeye,bir taraf olmamıza uğraşanların bir tavrıdır.Biz Şehit aileleri ve Gaziler siyaset üstüyüz.
Herşeyden önce bu şehidimize saygısızlıktır. Şehitlerimiz tüm bu ülkede kendini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak gören herkesin şehididir.
Bu ülke’yi karıştırmak ve bu aziz milletimizi birbirine düşürmek için oyun içinde olanlara Şehit aileleri ve gaziler olarak sesleniyoruz dün olduğu gibi buŞehit törende sayın kılıçtaroğluna yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
Herşeyden önce bu şehidimize saygısızlıktır. Şehitlerimizi ve gazilerimizi kimse siyasete alet ederek malzeme yapmasın. Şehitlerimiz tüm bu ülkede kendini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak gören herkesin şehididir.
Bu ülke’yi karıştırmak ve bu aziz milletimizi birbirine düşürmek için oyun içinde olanlara Şehit aileleri ve gaziler olarak sesleniyoruz dün olduğu gibi bugünde buna müsade etmeyiz.
Yüce Türk Milletine saygıyla duyrulur.

 

Yorumlar kapatıldı.