İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Çanakkale Savaşın Malzemeleri Müzesi” Ziyarete Açıldı.

Saygıdeğer Protokol,

Basınımızın Kıymetli Temsilcileri ,

Aziz şehitlerimizin emaneti kıymetli Şehit ailelerimiz, Kıymetli Kahraman Gazi Arkadaşlarım ve kıymetli vatandaşlarımız.

Çanakkale Zaferimizin 105. Yıl dönümünde Çanakkale ruhu ile bu büyük destanı bir kez daha onurla yaşamak ve yaşatmak için Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi olarak dernek binamız toplantı salonunda 105 yıllık tarihin hatıraları ile dolu Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesini bu gün sizlerin değerli katılımları ile ziyarete açacağız.

Çanakkaleli Tarihçi Yazar Sayın Ahmet Uslu’ya aitSeddülbahir de bulunan Ahmet Uslu Müzesinden derneğimize getirdiğimiz 29.Cam Masa içerisinde 2.500 parça savaş malzemesini vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz ÜCRETSİZ olarak 30 Nisana kadar ziyaret edebilecekler.

1915 senesinde Çanakkale’de 253 bin vatan evladının kanlarıyla yazılan bu büyük destanı ,kuruluş tarihi 1915 olan ve Türkiye’nin ilk Gazi ve Şehit derneği olan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesinde yaşatacak olmanın onurunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesinin derneğimizde açılması önerimizi büyük bir içtenlikle karşılayan ve müze malzemelerini bize teslim eden Tarihçi- Yazar Sayın Ahmet Uslu’ya , Her zaman ve her sorunumuzda yanımızda olduklarını bildiğimiz ve Müze malzemelerinin Çanakkale’den derneğimize getirilmesi ve dernek binamız içinde kurulması noktasında desteklerini bizden esirgemeyen Pendik Belediye Başkanımız Sayın Ahmet CiN Beyefendi ve Pendik Belediyesi Çalışanlarına , Kartal Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel ve Kartal Belediyesi Çalışanlarına huzurlarınızda teşekkürü bir borç biliyorum

Bu duygu ve düşünceler içerisinde son olarak “ŞEHİTLER VE GAZİLER VURULUNCA DEĞİL,UNUTULUNCA ÖLÜRLER” , bizleri unutmadığınız ve yanımızda olduğunuz için sizlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor , sevgi ve saygılarımızı arz ediyorum.

 

Yorumlar kapatıldı.