İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KAHRAMANMARAŞ’DA ÖRNEK DAVRANIŞ.

POLİS VE JANDARMADAN ŞEHİT ÇOCUKLARINA JEST KAHRAMANMARAŞ'TA "BABAMIN ARKADAŞI" PROJESİ KAPSAMINDA 13 ŞEHİT ÇOCUĞU KOLLUK KUVVETLERİ TARAFINDAN EVLERİNDEN ALINIP OKULUNA BIRAKILDI

IMG_6982

BABAMIN ARKADAŞI

Kahramanmaraş merkezde çeşitli okullarda öğrenim gören 13 ŞEHİT çocuğumuz Kahramanmaraş Valimiz sayın Vahdettin ÖZKAN’ın talimatları İl Emniyet Müdürümüz Doğan İNCİ ve İl Jandarma Komutanımız Numan ÖKSÜZ ‘ün katkıları ile Polis ve Jandarma tarafından evlerinden alınarak BABAMIN ARKADAŞI Projesi kapsamında eğitim gördükleri okullara bırakılıp akabinde okul çıkışında tekrar okullarından alınıp evlerine bırakılmıştır.
Proje kapsamında evden alınan şehitlerimizin emanetleri bu faaliyetten oldukça mutlu olduklarını emeği geçenlere teşekkür ederek ifade etmişlerdir Özellikle Şehit Çocukları Okulda bulunan arkadaşlarına bakın beni bugün Okula BABAMIN ARKADAŞLARI getirdi diyerek sevinçlerini ve mutluluklarını ortaya koymuşlardır.
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Yunus Karaman, “Vatan için bayrak için can veren şehitlerimizin yavruları için farklı bir etkinlik yapmak istedik. Onların yalnız olmadıklarını devlet, polis ve jandarmasının yanında olduklarını göstertmek amacıyla bugün evlerinden aldık ve okullarına teslim ettik. Bu projede bizlere desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederiz. Bu gibi programları da yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Şehitler adına anlamlı bir etkinlik yapıldığını ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Kaya ise, “13 çocuğumuzun babalarının mesai arkadaşları tarafından asker ve polis eşliğinde evlerinden alınıp okullarına ulaştırıldılar. Bu vatan için canını veren şehitlerimiz adına anlamlı bir etkinlikti. Kahramanmaraş’ımız kendi kahramanlığımızı alması nedeniyle adına yakışır bir etkinlik oldu” diye konuştu.
Oğlunun mutluluğunun değerli olduğunu söyleyen Şehit Polis Ahmet ÇİFTASLAN’ın eşi Dilek ÇİFTASLAN, “Bütün herkesten Allah razı olsun. Çocuklarımız yalnız olmadıklarını biliyorlar ve benim oğlum polislerle birlikte büyümüş birdir. Onun yüzündeki mutluluk benim için her şeye değer” ifadelerini kullandı.
Şehit Uz. Çavuş Ali Rıza İŞBİLİR’in kızı Azra İşbilir ise, “Bence polislerle okula gelmek çok güzel bir şey ve insan kendisini değerli ve Özel hissediyor” diye konuştu.
Bizlerde tüm ŞEHİT Ailelerimiz ve GAZİ ‘lerimiz adına bizlere desteklerini esirgemeyen Kahramanmaraş Valimiz Sayın Vahdettin ÖZKAN’a İl Emniyet Müdürümüz Doğan İNCİ’ye İl Jandarma Komutanımız Numan ÖKSÜZ ‘e teşekkür ederiz.

Yorumlar kapatıldı.