İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KAMUOYUNA DUYURULUR

Son güncelleme tarihi 16 Temmuz 2018

KAMUOYUNA DUYURULUR

Ülkemiz 24 Haziran Pazar günü bir seçim sürecinden geçmiştir. Yapılan seçimde millet iradesini sandığa yansıtmış olup, ülkemizin bekası ve yarınları için karar vermiştir.

24 Haziran seçimlerinden sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN “bu seçimin galibi demokrasidir. Bu seçimin galibi 81 milyon vatandaşımızın her bir ferdidir. Kazanan demokrasimiz olmuştur. Kazanan hizmet siyaseti olmuştur. Kazanan milli iradenin üstünlüğü olmuştur. Kazanan Türk milleti olmuştur. Kazanan bölgemizdeki tüm mağdurlar olmuştur. Sandıkta bize verdiğiniz güçle, ülkemizi 2023 hedeflerine inşallah hep birlikte ulaştıracağız. Terör örgütlerinin üzerine çok daha kararlı bir şekilde gideceğiz. Bayrağımız inşallah çok daha nazlı dalgalanacak. Ezanlarımız çok daha huşu ile okunacak. Her bir vatandaşımızın huzurunu ve refahını daha ileriye taşıyacağız” ifadelerine yer verirken tüm toplumu kucaklamış birlik mesajı vermiş ayrım yapmamıştır.

Kahramanmaraş’ ın Ekinözü ile Nurhak ilçeleri arasındaki Engerek Dağları bölgesinde bir grup teröristin bilgisi üzerine güvenlik güçleri operasyon düzenlemiştir. Korucuların da destek verdiği operasyonda teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada maalesef 1 Uzman Çavuşumuz ,1 güvenlik korucumuz şehit düşmüştür.

Memleketi Bursa’ya getirilen Şehidimizin Cenazesin de bazı kişiler siyasi bir partinin çelengini yere atıp Millet Vekillerine ve İl Başkanına fiziki ve sözlü sataşmalar gerçekleştirmiştir.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel merkezi olarak;
Şehit cenazesinde yapılmasını uygun bulmadığımız,toplum içerisinde infiale neden olabileceğini düşündüğümüz farklı tutum ve davranışların insanları kin ve nefret sergilemelerine sebebiyet vermektedir.
Asil Türk milletinin değerli evlatlarına Bu tutum ve davranışları yakışmamaktadır.

Her ne kadar Eli kanlı terör örgütünün Siyasi uzantısının Meclis’e taşınması ve ince hesaplar yapılarak taşınmasına sebep olunması Şehit aileleri ve Gazilerimizi derinden etkilemiş ve incitmiştir ancak Şehit Cenazelerinde birlik ,beraberlik ve kardeşliğimizi bozacak eylem ve söylemlerden uzak durulması düşüncesini taşımaktayız .

Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, geride kalan ailelerine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.

Mustafa IŞIK

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği

Genel Başkanı

Yorumlar kapatıldı.