İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KIRIKKALE Lİ GAZİ TÜM ŞEHİTLER ADINA YEMEK BERDİ.

GAZİMİZ SÜLEYMAN KAÇAR TÜM ŞEHİTLERİMİZ ANISINA YEMEK VERDİ.
20 Haziran 1999 tarihinde Gazi olan Polis Memuru Süleyman Kaçar tarafından Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanlığında tüm Şehitlerimiz anısına yemek verildi.
Düzenlenen programa, Kırıkkale Belediye Başkanı Sayın Mehmet Saygılı, İl Emniyet Müdürü Sayın Mahmut Çorumlu ve eşi Ebru Hanımefendi, İl Jandarma Komutan Vekili J. Yüzbaşı Ertan Sonkaya ve Kırıkkale Belediyesi Özel Kalem Müdürü Sayın Bülent Özkan katıldı.
Düzenlenen programda Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Gazi Süleyman Kaçar hakkında şu bilgiler verildi.
“Gazimiz Süleyman Kaçar;19 Haziran 1969 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiş, İlk, Orta ve Lise Eğitimini İlimizde tamamlamıştır. Vatani görevini Amasya ve Edirne İllerimizde tamamlamasına müteakiben 1993 yılında Gaziantep Polis Okulundan mezun olmuştur.
1994 Yılı Mart ayında Ankara İl Emniyet Müdürlüğü emrinde Polislik mesleğini yerine getirmeye başlamış 1997 Yılında Mardin İli Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü emrinde görevini yapmakta iken;
Doğum Günü olan 20 Haziran 1999 tarihinde saat 22.10 sıralarında bölücü terör örgütü pkk teröristleri tarafından Kızıltepe Kaymakamlık Lojmanlarına yapılan hain saldırıları sonucunda sağ diz altından yaralanmıştır.
Çeşitli hastanelerde Beş yıldan fazla tedavi süreci yaşamış ve 17 kez ameliyat geçirmiştir.
Tedavi sürecinin bitimine müteakiben 2004 yılında Hastaneden aldığı Kesin İşlem raporuna istinaden Gazilik Unvanı ile birlikte çok sevdiği Polislik görevinden emekli olmuştur.
Terörle Mücadele Gazimiz Süleyman Kaçar, Yüce Devletimizin bölünmez bütünlüğünü korumakta İken Şehit veya Gazi Olan hak sahiplerine sağlanan iş İstihdam hakkını kullanarak Makine Kimya Endüstri Kurumu Kırıkkale Ağır Silah ve Çelik Fabrikasında İşçi Statüsünde Yüce Devletimize halen hizmet etmektedir.
Evli ve üç çocuk babası olan Gazimizin büyük oğlu da Polislik mesleğini seçmiş İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yapmaktadır. Diğer Çocukları da babalarına yakışır birer evlat olma yolunda eğitimlerine İlimizde devam etmektedir. Kahraman Gazimize tekrar geçmiş olsun diliyor, ailesi ile birlikte sağlık ve mutluluklar diliyoruz.
Bugün 4 Kasım, Şehitlerimiz Jandarma Astsubay Üst Çavuş Türker Güçlütürk ve Deniz Piyade Er Ayhan İçöz kardeşlerimizin de Şahadet yıldönümleri.04 Kasım 1992 tarihinde Muş İli Hasköy İlçe sınırları içerisinde pkk terör örgütleri ile çıkan çatışmada Şehitlik mertebesine ulaşan Jandarma Astsubay Üst Çavuş Türker Güçlütürk kardeşimizi Şahadetinin 26.Yılında,
04 Kasım 1995 tarihinde Şırnak İli İkizce bölgesinde konuşlu Maden Komando Taburu emrinde görev yapmakta iken pkk terör örgütleri tarafından daha önceden tuzaklanmış patlayıcıya basması sonucu Şehitlik mertebesine ulaşan Deniz Piyade Er Ayhan İçöz kardeşimizi Şahadetinin 23.Yılında,
Gazimiz Süleyman Kaçar ve Derneğimiz tarafından organize edilen programımız vesile ile bütün Şehitlerimizi, hayatlarını kaybeden Gazilerimizi ve Şehitlerimizin ailelerini rahmetle, Hayatlarına devam eden Gazilerimizi ve Şehitlerimizin ailelerini de saygı ve şükranla anıyoruz.
Sayın Belediye Başkanım, Sayın İl Emniyet Müdürüm, Sayın Komutanım; Gazimiz Süleyman Kaçar ve Derneğimiz adına her zaman olduğu gibi bugün de yanımızda olarak sağladığınız manevi desteklerinizden dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz ”dedi.
Programda Bağış Camii Din görevlisi Murat Çiğdemtepe tarafından Kuran’ı Kerim okundu, yapılan dualarla tüm Şehitlerimiz bir kez daha anıldı.

Yorumlar kapatıldı.