İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KIRIKKALE’Lİ ŞEHİT ÖZGÜR MUTLU ANILDI.

ŞEHİT ÖZGÜR MUTLU ANILDI.
2 Aralık 2016 tarihinde Güven Dağı Üs Bölgesine pkklı teröristlerin saldırması ile çıkan çatışma sonucu Şehitlik Mertebesine ulaşan P.Söz. Er Özgür Mutlu Şehit oluşunun 2.yılında anıldı.
Şehidimizin ailesi ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi tarafından organize edilen anma programı Kırıkkale Belediyesi Memur yemekhanesinde yapılan yemek ikramı ile başladı.
Düzenlenen program, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ataman Sümer, Şehit – Gazi Aileleri ve Şehidimizin yakınları katıldı.
Düzenlenen programda, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz Özgür Mutlu hakkında bilgilendirme yapıldı.
“Şehidimiz Özgür Mutlu;
Vatani görevini tamamladıktan sonra Sözleşmeli Er olarak Sivas 5.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı emrinde temel eğitimini tamamlayarak 13 Ağustos 2016 tarihinde Hakkari İli Çukurca İlçesindeki 2.Hudut Tabur Komutanlığı emrinde görevine başlamıştır.
Şehidimiz Piyade Sözleşmeli Er Özgür Mutlu kardeşimiz 02 Aralık 2016 tarihinde Hakkari İli Çukurca İlçesi Güven Dağı Üs bölgesinde bölücü pkk terör örgütü ile girilen çatışma sonucu Şehitlik Mertebesine ulaşmıştır.
Bekar olan Şehidimiz Kırıkkale Nur Camide Kılınan cenaze namazının ardından Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir” dedi.
Yemek programı sonrası Şehidimizin kabrinin bulunduğu Kırıkkale Şehitliği ziyaret edildi. Şehitlik cami din görevlisi İsa Erkoç tarafından Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi.
Şehit Özgür Mutlu’nun kabir ziyareti diğer Şehit Kabirleri de ziyaret edilerek bütün Şehitlerimiz dualarla anıldı.Ruhları Şad,Mekanları Cennet Olsun.

Yorumlar kapatıldı.