İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KIRIKKALE ŞUBE OLARAK İL MÜFTÜSÜNÜ ZİYARETİMİZ.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi tarafından İl Müftüsü Şahin Yıldırım makamında ziyaret edildi.
Düzenlenen ziyarette Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından faaliyetleri hakkında İl Müftüsü Şahin Yıldırım’a bilgi verildi.
Başkan Öcal ”Şehitlerimizi Şahadet yıldönümlerinde düzenlediğimiz programlarda, Derneğimizde düzenlenen Salı erkeklere, Çarşamba kadınlara yönelik Dini sohbetlerde ve her Cuma ailelerimizin evlerinde ziyaretler ile bizlerin her fırsatta yanımızda olarak manevi destek sağlayan kurumların başlarında geliyorsunuz.
Bugün ki ziyaretimizde İl Müftülüğünden aldığımız manevi desteklerinden dolayı İl Müftümüz Sayın Şahin Yıldırım’a, Hac -Umre işlemlerinde ve Şehitlerimizin babaocaklarında sağladığı manevi desteklerinden dolayı Hac ve Umre İşleri Şube Müdürü İmam Hüseyin Yaşar Hocamıza ve Şehit – Gazi ailelerimizden oluşan bayanlara dini sohbetleri, Şehitlerimizin ailelerini evlerinde ziyaretleri ile onların yanında olan Yaylacık Mahallesi Kız Kur’an Kursu Hocamız Fatma Sarıbuğa hanımefendiye kabul buyururlar ise Derneğimiz adına teşekkür Plaketi takdim etmek istiyoruz” dedi.
İl Müftüsü Şahin Yıldırım ”Göreve başladığım günden itibaren şahsım, mesai arkadaşlarımızla beraber Şehitlerimizin emanetleri ve Gazilerimiz için daha neler yapabiliriz, sizlere daha çok nasıl destek olabiliriz gibi çalışmalar içerisindeyiz. Zaman zaman Dernek başkanımız ile de istişare ederek her fırsatta yanınızda olarak sizlere manevi destek sağlamaya çalıştık. Bizler İl Müftülüğü olarak her zaman yanınızdayız, olmaya da devam edeceğiz. Bütün Şehitlerimizin ruhları şad olsun, Yüce Rabbimiz sizlerin yar ve yardımcısı olsun” dedi.
Programda, İl Müftüsü Şahin Yıldırım’a, Hac – ve Umre İşleri Şube Müdürü İmam Hüseyin Yaşar’a ve Yaylacık Mahallesi Kız Kur’an Kursu Hocası Fatma Sarıbuğa’ya Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Plaket takdim edildi.
İl Müftüsü Şahin Yıldırım tarafından ziyarete gelen Dernek üyelerine “Peygamber Efendimiz ve Gençler” isimli kitap hediye edildi.

Yorumlar kapatıldı.