İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KIRIKKALE ŞUBE ŞEHİT HAKAN YORULMAZ ANILDI.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanlığı ve Şehit Özel Harekât Polis Memuru Hakan Yorulmaz’ın ailesi tarafından organize edilen programla Özel Harekât Polis Memuru Hakan Yorulmaz anıldı.
Program Şehidimiz İlimiz Şehitliğindeki kabri başında Şehitlik Cami din görevlisi İsa Erkoç tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve Hac – Umre İşleri Şube Müdürü İmam Hüseyin Yaşar tarafından yapılan dualar ile başladı. Şehitlikteki programa İl Emniyet Müdürümüz Mahmut Çorumlu ve eşi Ebru Hanımefendi de katıldı.Şehitlikteki program Polisevinde Şehidimizin ailesi tarafından ikram edilen yemek ile devam etti.
Polisevindeki programa, Valimiz Yunus Sezer ve eşi Canan Hanımefendi, Garnizon Komutanımız Tuğg. Selami Arlan ve eşi Ayşegül Hanımefendi, Kırıkkale Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’nın eşi Hilal Hanımefendi, Cumhuriyet Başsavcımız Mehmet Ayaz, İl Emniyet Müdürümüz Mahmut Çorumlu ve eşi Ebru Hanımefendi, Ak Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen, İl Defterdarı İbrahim Bayraktar, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Meteoroloji Müdürü Nazım Kul, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ataman Sümer, Şehit – Gazi aileleri ve Midder Başkanı Ali Rıza Koçoğlu ve yönetimi katıldı.
Düzenlenen programda Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından yapılan konuşmada Şehit Özel Harekât Polis Memuru Hakan Yorulmaz hakkında bilgi verildi.
“Şehidimiz Özel Harekat Polis Memuru Hakan Yorulmaz,
İsmail ve Hamide çiftinin 2 çocuğundan Tek erkek evladıdır. Şehidimiz15Temmuz 1988 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiştir.
İlk Öğrenimine Gündoğdu İlköğretim Okulunda, Orta Okulu Atatürk Ortaokulunda, Lise Öğrenimini ise Kırıkkale Lisesinde tamamlamıştır. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi İşletme Fakültesini kazanmasına rağmen Tercihini Samsun Polis Yüksek Meslek Okulundan yana kullanarak Polis olmayı tercih etmiştir.
2007-2009 tarihleri arasında Samsun Polis Yüksek Okulunda gerekli eğitim ve öğrenimini tamamlamasına mütakiben Ankara Gölbaşında Özel Harekât Polisi olarak 3 ay eğitimini de tamamlayıp İlk görev yeri olan Siirt İl Özel Harekât dairesi emrinde 4 yıl görev yapmıştır.
Siirt İlindeki görevini tamamlayan Şehidimiz 2014 yılında Ankara Gölbaşı Özel Harekât Dairesi Başkanlığındaki görevine başlamıştır.
15 Temmuz 2016 tarihinde Bölücü ve Darbeci Fetö terör örgütü mensuplarının Yüce Devletimizi ve Demokrasimizi ortadan kaldırmak amacı ile haince planladıkları saldırılar sonucu Ankara Gölbaşı Özel Harekat Dairesi Başkanlığına Saldırmaları sonucu 27. Yaş gününde Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.
Şehidimizin Kederli ailesi ve Derneğimiz adına Fetö, PKK ve tüm terör örgütlerini bir kez daha kınıyor, Bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları Şad olsun” dedi.

Yorumlar kapatıldı.