İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırıkkale Şubeden Şehit Polis Memuru Mustafa Demirbaş Mezarı Başında Anıldı .

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehit Aileleri tarafından Şehitlerimizi Anma programları devam ediyor.
Dernek ve Şehidimiz Polis Memuru Mustafa Demirbaş’ın ailesi tarafından düzenlenen program ile Şehidimiz Polis Memuru Mustafa Demirbaş Şahadetinin 7.Yılında Şehitliğimizdeki kabri başında ve Dernek binasında anıldı.
Program Şehidimizin Şehitlikteki kabri başında Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Mustafa Demirbaş hakkında bilgi verilemesi ile başladı.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal “Şehidimiz Polis Memuru Mustafa Demirbaş;
Şükrü ve Emine Çiftinin 5 Çocuğundan en Küçük evladı olarak 1 Ocak 1959 tarihinde Çorum İli Sungurlu İlçesi Ayağıbüyük Köyünde dünyaya gelmiştir.
İlk ve Orta Öğrenimini Köylerinde, Lise Öğrenimini Sungurlu Ticaret Lisesinde tamamlamıştır. Lise Öğrenimini bitirmesine müteakip, İstanbul Florya Polis Okulundan Mezun olmuştur.
Şehidimiz Polis Memuru Mustafa Demirbaş sırasıyla;
İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü Emrinde, Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü Emrinde, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü Emrinde ve Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü Emrinde Görev Yapmıştır.
15 Eylül 1997 Tarihinden İtibaren İlimizde Görev Yapmakta İken;
17 Şubat 2012 Günü Saat 16.00 Sıralarında Kırıkkale – Çorum Karayolu 6. Kilometresinde Hava Muhalefeti Dolayısı İle Trafik Düzenlemesi Sırasında Araç Çarpması Sonucu Şehitlik Mertebesine Ulaşmıştır. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” dedi.
Şehidimiz hakkında bilgi verilmesine müteakip Bağış Cami İmam Hatibi Murat Çiğdemtepe tarafından okunan Kuran’ı Kerim ve yapılan dualardan sonra diğer Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ile son buldu.
Şehitlik ziyareti sonrası Şehidimizin ailesi tarafından Derneğin bahçesinde programa katılan Şehit-Gazi ailelerine yemek ikramında bulunuldu. Yemek sonrası Bağış Cami İmam Hatibi Murat Çiğdemtepe tarafından tüm Şehitlerimiz anısına okunan Kuran’ı Kerim ve dualarla anıldı.

 

Yorumlar kapatıldı.