İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KIRIKKALE’Lİ ŞEHİT ALİ TONGA PARKI AÇILDI.

ŞEHİT ALİ TONGA PARKI AÇILDI.

01 Ağustos 2016 tarihinde Şehit olan Polis Memuru Ali Tonga kardeşimizin ismi Yahşihan İlçemizde yaşatılacak.
Şehidimizin İsminin yaşatılacağı parkın açılışı Cuma Namazına müteakip doğum gününde yapıldı.
Şehidimiz Polis Memuru Ali Tonga;
Samsun Polis Yüksek Okulundan 26 Haziran 2007 tarihinde Polis Memuru olarak mezun olmuş ve İlk görev yeri olan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Emrinde görevine başlamıştı.
15 Haziran 2010 tarihinden itibaren de Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yapmakta iken 22 Mayıs 2016 günü saat 19,30 sıralarında görevi esnasında sürücüsü olduğu Asayiş Müdürlüğüne ait araçla tek taraflı olarak kaza yapması sonucu yaralanmış, Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınmıştı.
Tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 01 Ağustos 2016 tarihinde Şehitlik mertebesine ulaşmıştı.
Düzenlenen Devlet töreni ile Yahşihan Merkez Camiden kaldırılarak Yahşihan aile mezarlığında son yolculuğuna uğurlanmıştı.
Açılış programına Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan İlçe Emniyet Müdürü Erdal Akkuş, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal ve yönetimi katıldı.
Şehidimizin ailesi tarafından Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’a çiçek takdim edildi. Dernek Başkanı Rıfat Öcal ve Şehidimizin ailesi Sayın Türkyılmaz’a teşekkür ettiler.

Yorumlar kapatıldı.