İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KIRIKKALE’Lİ ŞEHİT ALTAN ÇAMKARA ANILDI.

ŞEHİT ALTAN ÇAMKARA ANILDI.
24 Şubat 2016 tarihinde Şehitlik mertebesine ulaşan Uzman Jandarma Çavuş Altan Çamkara, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen programlarla Yenimahalle mezarlığında bulunan kabri başında ve Askeri Gazinoda anıldı.

Program Şehidimizin Yenimahalle mezarlığında bulunan kabri başında Bağış Cami İmam Hatibi Murat Çiğdemtepe tarafından okunan Kuran ve yapılan dualar ile başladı.
Dernek üyeleri ve Şehidimizin ailesi tarafından ziyaret edilen kabir ziyareti sonrası Şehidimizin Ailesi tarafından Askeri Gazinoda Şehidimizin anısına ikram edilen yemek ikramında bulunuldu.
Askeri Gazinodaki programa; Garnizon Komutanı namına Bkm.Alb. Hüseyin Bülte, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Uğur Özmen,İl Emniyet Müdür Yardımcısı Aydın Yaman,Aile ,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı Ataman Sümer,Kırıkkale Belediyesi Özel Kalem Müdürü Bülent Özkan,Kırıkkale Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Celalettin Özel,Garnizon ,Jandarma ve Emniyet Personelleri,Şehit ve Gazi Aileleri katıldı.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz hakkında şu bilgilendirilme yapıldı.
“Şehidimiz Altan Çamkara ;
Kemal ve Sultan çiftinin dört çocuğundan 3.üncü olarak 07 Mart 1974 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Yunus Emre ilköğretim okulunda, Lise öğrenimini Kırıkkale Endüstri Meslek Lisesinde tamamlamıştır. Askerlik Eğitimini 1994 yılında Manisa – Kırkağaç ve Ağrı’da komando olarak tamamlamıştır.
Askerlik görevini tamamlamasına Müteakiben 1996 yılında Uzman Jandarma Sınavını Kazanarak Ankara Güvercinlik Uzman Jandarma Okulunda 1 Yıllık Eğitiminden Tamamlayıp; 1997 yılında İlk Görev Yeri Olan Afyonkarahisar İlimizde 4 yıl görev yapmıştır.
Sırasıyla; Diyarbakır İl Jandarma Özel Hareket Komutanlığı Emrinde, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Emrinde, Muş İl Jandarma Komando Birliği Emrinde, Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı Emrinde BOTAŞ Koruma Karakolunda Görev Yapmıştır.
2012 yılında Kahramanmaraş İlinde Asayiş Kontrolü görevini yapmakta iken pkk terör örgütleri ile çıkan çatışmalarda yaralanmış, yapılan tedavilerden sonra görevine devam etmiştir.
2013 Yılında Şırnak İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevlendirilen Şehidimiz, 24.02.2016 tarihinde operasyon esnasında kalp krizi geçirerek şehitlik mertebesine ulaşmıştır.
Evli ve 2 Çocuk Babası olan Şehidimiz Altan Çamkara Kırıkkale Nur Caminde düzenlenen askeri törenle Yenimahalle Aile defnedilmiştir.
Ruhu Şad, Mekânı Cennet Olsun” dedi.
Bağış Cami İmam Hatibi Murat Çiğdemtepe tarafından okunan Kuran ve yapılan dualardan sonra programa katılanlar tarafından Çamkara ailesine sabır ve başsağlığı dilekleri iletildi.

Yorumlar kapatıldı.