İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırıkkale’li Şehit Bekir Ferhat Kaya Ve Arkadaşları Anıldı.

ŞEHİT BEKİR FERHAT KAYA VE ARKADAŞLARI ANILDI.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği üyeleri ve ailesi tarafından düzenlenen anma programı ile Şehit Özel Harekât Polis Memuru Bekir Ferhat Kaya, Polis Memuru Nebi Gündoğan ve arkadaşları Şehit oluşlarının 4.yıl dönümünde dualarla anıldı.

İlk program Dernek bahçesinde Şehidimiz Bekir Ferhat Kaya’nın ailesi tarafından yemek ikramı ile başladı.
Düzenlenen programa Vali Yardımcısı Emin Alıcı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı EDOK Kurmay Başkanı Tümgeneral Selami Arslan ve eşi Ayşegül Hanımefendi, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu ve eşi Ebru Hanımefendi, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı Ataman Sümer, Ankara Özel Harekât Daire Başkanlığı Personeli, Şehit ve Gazi aileleri katıldı.

Programda Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından yapılan açıklamalarda şu bilgilere yer verildi.

“08 Eylül 2015 tarihinde Iğdır Aralık yolu Çamurlu köyü mevkiinde pkk terör örgütü tarafından’ Dilucu Kara Hudut Kapısında görevli Polis Memurlarını taşıyan servis aracı ile bu araca korumalık yapan Özel Harekat Şube Müdürlüğüne bağlı iki zırhlı araca yol kenarına tuzaklanan bombanın infilak ettirilmesi sonucu çok sevdikleri bayrakları ve vatanları uğruna Başkomser Mehmet Parlak, Polis Memurları Ali Koç, Ercan Hırçın, Fehmi Şahin, Yaşar Doğançay, Burak Zor, Yusuf Yelkenci, Haluk Varlı, Yalçın Talık, Hasan Eser, İbrahim Derindere, Adem Can Kurtaran, Bekir Ferhat Kaya ve Nebi Gündoğan şehitlik mertebesine ulaşmışlardı.
Bekar olan Şehidimiz Bekir Ferhat Kaya Nur Camide düzenlenen törenle İlimiz Şehitliğine, evli olan Şehidimiz Nebi Gündoğan Balışeyh İlçemize bağlı Akçakavak Köy Mezarlığına defnedilmiştir.
Şehitlerimiz Polis Özel Harekât Polis Memuru Bekir Ferhat Kaya, Polis Memuru Nebi Gündoğan ve arkadaşlarını Şehadetlerinin 4.yıl dönümü vesilesi ile bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Programda, İlimizde 3 yıldan fazla Garnizon ve Mühimmat Komutanlığı Görevi Yapan ve Son Yüksek Askerî Şûra Kararları ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı EDOK Kurmay Başkanı olan Tümgeneral Sayın Selami Arslan Şehit- Gazi Aileleri ile vedalaştı.

Programda, Cengiz Topel Cami İmam Hatibi Abdullah Tekin tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve İl Müftüsü Şahin Yıldırım tarafından yapılan dualardan sonra Şehidimizin ailesi tarafından taziye dilekleri kabul edildi.
Dernekteki program İlimiz şehitliğinde Bekir Ferhat Kaya’nın kabri ziyaret edildi.
Şehitlik ziyaretinde Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve Cengiz Topel Cami İmam Hatibi Abdullah Tekin tarafından yapılan dualardan sonra diğer Şehit kabirlerini de ziyaret edilerek dualarla anıldı.

 

Yorumlar kapatıldı.