İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırıkkale’li Şehit Emrah Akdoğan Anıldı.

ŞEHİT EMRAH PEKDOĞAN ANILDI.

Her Cuma Sabah Namazı Sonrası Nur Cami Avlusunda Çorba İkram Etme Geleneği İlimizde Devam Ediyor.
Bu hafta Çorbayı Şehidimiz Polis Memuru Emrah Pekdoğan kardeşimiz anısına, Şehidimizin Ailesi ikram etti.
Şehidimiz Emrah Pekdoğan;
“Mehmet ve Nurişen çiftinin Üç çocuğundan ortanca çocuğu olarak 20 Şubat 1994 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Karşıyaka Fatih İlköğretim okulunda, Lise Öğrenimini Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesin de tamamladı.
2012 yılında Kırşehir Polislik Meslek Yüksek Okulunda Polislik eğitim ve öğrenimini 2014 yılında tamamlayarak ilk görev yeri olan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü emrinde görevine başlamıştır. Üniversitelerin güvenliğini sağlamak amacı ile görevlendirilen Çevik Kuvvet ekibinde görev yapmakta iken 07 Haziran2016 tarihinde Vezneciler semtinde seyir halindeki Çevik Kuvvet araçlarına PKK\TAK tarafından gerçekleştirilen hain bombalı saldırı sonucu, mesai arkadaşları Ramazan Kırboğa, Kadir Cihan Karagözlü, Duha Beker, Yaşar Özlem, Gökhan Topçu ile birlikte Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Ruhları Şad, Mekânları Cennet Olsun.
Bekar olan Şehidimiz, düzenlenen törenle, Nur Caminden kaldırılarak Kırıkkale Şehitliğine defnedilmişti.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak;
Ailemizin ikramlarının kabul olmasını diliyor, bu vesile ile Şehidimiz Emrah Pekdoğan ve bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Yorumlar kapatıldı.