İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırıkkale’li Şehit Emrah Pekdoğan Sergisi Açıldı.

ŞEHİT EMRAH PEKDOĞAN SERGİSİ AÇILDI.

6 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Vezneciler semtinde hainlerin saldırısı sonucu Şehitlik mertebesine ulaşan Polis Memuru Emrah Pekdoğan anısına Sergi açılışı yapıldı.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen programla Şehidimizin doğum gününde Podyum Alışveriş merkezinde Sergi açılışı yapıldı.
Düzenlenen programa, Kırıkkale Valimiz Sayın Yunus Sezer ve Eşi Canan Hanımefendi, Garnizon Komutanımız Selami Arslan’ın Eşi Ayşegül Hanımefendi, İl Emniyet Müdürümüz Mahmut Çorumlu ve Eşi Ebru Hanımefendi, İl Müftümüz Şahin Yıldırım, Emniyet Müdür Yardımcıları ve Eşleri, Şehit – Gazi aileleri ve Şehidimizin akrabaları katıldı.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından bilgiye göre Şehidimiz Emrah Pekdogan;
“Mehmet ve Nurişen çiftinin Üç çocuğundan ortanca çocuğu olarak 20 Şubat 1994 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Karşıyaka Fatih İlköğretim okulunda, Lise Öğrenimini Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesin de tamamladı.
2012 yılında Kırşehir Polislik Meslek Yüksek Okulunda Polislik eğitim ve öğrenimini 2014 yılında tamamlayarak ilk görev yeri olan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü emrinde görevine başlamıştır. Üniversitelerin güvenliğini sağlamak amacı ile görevlendirilen Çevik Kuvvet ekibinde görev yapmakta iken 07 Haziran2016 tarihinde Vezneciler semtinde seyir halindeki Çevik Kuvvet araçlarına PKK\TAK tarafından gerçekleştirilen hain bombalı saldırı sonucu, mesai arkadaşları Ramazan Kırboğa, Kadir Cihan Karagözlü, Duha Beker, Yaşar Özlem, Gökhan Topçu ile birlikte Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Ruhları Şad, Mekânları Cennet Olsun.
Bekar olan Şehidimiz, düzenlenen törenle, Nur Caminden kaldırılarak Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir” dedi.
İl Müftümüz Şahin Yıldırım tarafından yapılan dualarla açılan Sergiyi Ziyaret eden Sayın Valimiz ve Protokol Şehit – Gazi Ailelerimiz ile sohbet etti.

Yorumlar kapatıldı.