İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırıkkale’li Şehit Erdem UMUT Anıldı.

Son güncelleme tarihi 10 Şubat 2020

10 Şubat 2018 tarihinde Suriye / Afrin bölgesinde Güvenlik Güçlerimiz tarafından başlatılan “Zeytin Dalı “Harekâtında Şehitlik Mertebesine ulaşan Şehidimiz Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut Askeri Gazinoda ve Şehitlikte kabri başında anıldı.
Şehidimizin ailesi tarafından Askeri Gazinoda yemek ikram edildi.
Düzenlenen Anma Programına; Vali Yardımcısı Şahin Arsal, Garnizon Komutanı Vekili Bkm. Albay İsmail Coşkun, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Naim Çetinkaya, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Üstüner Ekinci, Kırıkkale Belediyesi Meclis Üyesi Yusuf Baran,Şehit- Gazi Aileleri ve Şehidimizin Akrabaları katıldı.
Düzenlenen programda, Türkiye Harp Malulü Gaziler. Şehit Dul ve Yetimleri Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut hakkında misafirlere şu bilgiler verildi.
Şehidimiz;” Ali ve Ayşe Çiftinin 3 Çocuğunun en küçüğü olarak 14 Ekim 1988 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiştir. Şehidimiz, İlk ve Orta Öğrenimini İlimiz Dede Korkut İlköğretim Okulunda tamamlamış,2002 Yılında kazandığı Kuleli Askeri Lisesinden 2006 mezun olmuştur.
30 Ağustos 2010 tarihinde Ankara Kara Harp Okulundaki eğitimini de tamamlayan Şehidimiz,12 Eylül 2010,31 Temmuz 2011 tarihleri arasında Ankara Zırhlı Birlik Okul ve Eğitim Tümen Komutanlığı, Zırhlı Tabur Okul Öğrenci ve Kurslar Bölük Komutanlığı emrinde Subay Eğitim kursunu tamamladı.
01 Ağustos 2011 – 06 Mayıs 2014 tarihleri arasında Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı, Tank Tabur Komutanlığı emrinde görev yapmış,07 Mayıs 2014 tarihinde Malatya Kara Havacılık Komutanlığı 2. Kara Havacı Alay Komutanlığı emrinde görevlendirilmiştir.
Şanlı Ordumuzun bölücü terör örgütlerinin sonlandırılması amacı ile Suriye / Afrin bölgesinde başlatmış olduğu “Zeytin Dalı “harekâtı kapsamında 10 Şubat 2018 tarihinde Suriye sınırları içerisinde ki 1027 Rakımlı Tepeye ateş desteği sağlamak üzere görevlendirilen Atak Helikopterimizin Mamaluşağı ve Ömeruşağı bölgesinde Kırıma uğraması sonucu Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman ile beraber Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.
Evli olan Şehidimiz Erdem MUT, Kırıkkale Nur Caminde düzenlenen askeri törenle İlimiz Şehitliğine defnedilmiştir.
Ruhu Şad, Mekânı Cennet Olsun” dedi.
Bağış Cami İmam Hatibi Murat Çiğdemtepe tarafından Okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftüsü Şahin Yıldırım tarafından okunan dualardan sonra Şehitliğe geçildi.
Şehidimizin Kırıkkale Şehitliğindeki kabri başında Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran’ı Kerim ve yapılan dualar ile Şehidimiz Erdem Mut ve bütün Şehitlerimiz anıldı.

Yorumlar kapatıldı.