İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KIRIKKALE’Lİ ŞEHİT İBRAHİM ÜLGER ANILDI.

ŞEHİT İBRAHİM ÜLGER ANILDI.
22 Şubat 2008 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından icra edilen Sınır Ötesi Güneş Operasyonları sırasında Kuzey Irak’ta PKK terör örgütü ile sağlanan sıcak temas sonrası İbrahim Ülger, Yusuf Özmen, Murat Bağtur ve Zafer Kılıç Şehitlik mertebesine ulaşmışlardı.
Şehitlerimizden P.Er İbrahim Ülger anısına Şahadetinin 12.Yıl dönümünde Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Ailesi tarafından düzenlenen programlarla Kırıkkale Şehitliğindeki Kabri başında ve baba ocağında dualarla anıldı.
İlk program Askeri Gazinoda Şehidimizin kabri başında başladı.
Düzenlenen programda,
Şehidimiz Piyade Er İbrahim Ülger hakkında Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından katılımcılara şu bilgiler verildi.
“Şehidimiz Er İbrahim Ülger,
Vatani görevini yapmak üzere Manisa Alaşehir’de tamamlayarak Usta Birliği olarak Siirt 3.Komando Tugay Komutanlığı emrine görevlendirildi.
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Terör Örgütünün sonlandırılması amacı ile Sınır ötesi harekâtı düzenlediği Güneş Operasyonları sırasında 22 Şubat 2008 tarihinde İbrahim Ülger, Yusuf Özmen, Murat Bağtur ve Zafer Kılıç Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.
Evli olan Şehidimiz İbrahim Ülger Kırıkkale Nur Caminde düzenlenen askeri törenle İlimiz Şehitliğine defnedilmiştir.
Ruhu Şad, Mekânı Cennet Olsun “dedi.
Şehidimizin kabri başında Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dualarla Şehidimiz İbrahim Ülger, Yusuf Özmen, Murat Bağtur, Zafer Kılıç ve bütün Şehitlerimiz anıldı.
Şehitlikte bulunan Şehitlerimizin kabirleri ziyareti sonrası Şehidimizin baba ocağında ailesi tarafından kadınlar arasında mevlit okutuldu.

Yorumlar kapatıldı.