İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırıkkale’li Şehit Kalender Özdemir Anıldı.

ŞEHİT KALENDER ÖZDEMİR ANILDI.
01 Temmuz 2011 Tarihinde Hakkari’de Şehit Olan Piyade Kıdemli Başçavuş Kalender Özdemir Şehadetinin 8.Yılında Anıldı.
Hasandede Köyü Cemevinde Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen programda Hasandede Cami İmam Hatibi Selim Aydın Kuran okudu ve dua edildi.
Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal,Ak Parti Kırıkkale Belediye Meclis Üyesi Yusuf Baran,Hasandede Köy Muhtarı Hasan Özcan,Türkiye Harp Malulü Gaziler,Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal,Şehit – Gazi Aileleri ,Şehidimizin akrabaları ve Köy Halkının katıldığı programda Şehidimizin anısına Ailesi tarafından yemek ikramında bulunuldu.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından yapılan bilgilendirmeye göre ;
Şehidimiz Kalender Özdemir,
“17 Kasım 1976 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiş,İlk ve Orta Öğrenimini İlimizde tamamlayıp,Karaman Meslek Yüksek Okulundan mezun olmuştur.
1996 yılında Çankırı Piyade Astsubay Sınıf Okulundaki eğitimini tamamlayarak Genel Kurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı emrinde görevine başlamıştır.
01 Temmuz 2011 tarihinde Hakkari İli Çukurca İlçesi Yeşiltepe Mevkiinde bölücü terör örgütü pkklı teröristler ile girilen çatışma sonucu Şehitlik Mertebesine ulaşmıştır.
Evli ve İki çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen Askeri Tören sonrası Hasandede Köy Mezarlığından son yolculuğuna uğurlanmıştır” dedi.
Cemevinde düzenlenen program sonrası Şehidimizin kabri başında Hasandede Köy Cami İmam Hatibi Selim Aydın tarafından okunan Kuran ve yapılan dualar ile Şehidimiz Kalender Özdemir ve bütün Şehitlerimiz anıldı.

 

Yorumlar kapatıldı.