İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırıkkale’li Şehit Muhammet Çoban Anıldı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen program ile Şehidimiz Jandarma Uzman Onbaşı Muhammet Çoban Şahadetinin 1.yılında anıldı.
23 Ekim 2018 tarihinde Mardin İli Dargeçit İlçe sınırlarında pkk terör örgütleri ile çıkan silahlı çatışma sonucu Şehitlik Mertebesine ulaşan Şehidimiz Jandarma Uzman Onbaşı Muhammet Çoban kardeşimiz anısına Şehidimizin eşi tarafından Şahadetinin 1.yılı vesilesi ile evlerinde yemek ikram edildi.
Henüz yirmi günlük evli olan Şehidimiz Jandarma Uzman Onbaşı Muhammet Çoban düzenlenen Askeri tören sonrası Çorum İlimizde son yolculuğuna uğurlanmıştı.
Düzenlenen programa, Vali Yardımcısı Emin Alıcı, İl Jandarma Komutanı Uğur Özmen, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı Ataman Sümer, Kırıkkale Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Celalettin Özel, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal ve Dernek üyeleri katıldı.
Düzenlenen programda Furkan Cami İmam Hatibi Necip Doğan tarafından okunan Kuran ve yapılan dualarla Şehidimiz Muhammet Çoban ve tüm Şehitlerimiz dualarla anıldı. Ruhları Şad, Mekânları Cennet Olsun.
Program sonrası Dernek üyeleri tarafından önce Şehitlik ziyaret edildi. Şehit Ziyareti Sonrası Barış Pınarı Harekâtında Şehit olan Piyade Üsteğmen Çelebi Bozbıyık’ın ailesi ziyaret edildi.

Yorumlar kapatıldı.