İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırıkkale’li Şehit Musa Saydam Anıldı.

ŞEHİT MUSA SAYDAM ANILDI.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehit Musa Saydam’ın ailesi tarafından düzenlenen programla Şehidimiz Musa Saydam ve arkadaşları Şehadetlerinin Dördüncü yılında anıldı.
Anma programı, Balışeyh İlçesi Akçakavak köy mezarlığındaki Şehidimizin kabri başında Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz hakkında katılımcılara bilgi verilmesi ile başladı.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal,
“Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Musa Saydam;
Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Musa Saydam, 03.06.1976 tarihinde İlimizde Dünyaya gelmiş, Habip ve Elfat Çiftinin 4 çocuğundan birisiydi.
Şehidimiz, İlk ve orta öğrenimini Balışeyh İlçesinde Lise Öğrenimini Açık lisede tamamlamış, 2000 Yılında Siirt Jandarma Özel Harekât Komutanlığı emrinde göreve başlamıştı.
2007-2009 yıllarında Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı emrinde,2009 tarihiden itibaren de Bingöl İl Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapmakta idi.
15 Ağustos 2015 tarihinde Bingöl İli Karlıova ilçesi sınırlarında pkklı teröristler tarafından daha önceden yola tuzaklanmış el yapımı bombanın patlatılması sonucu Mesai arkadaşları Jandarma Astsubay Çavuş Muhammet Gürlek, Uzman Jandarma Çavuş Haşim Dirik ile birlikte Şehitlik mertebesine ulaşmışlardı.
Bekar ve İki çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen Törenle Kırıkkale Nur Camiden kaldırılarak Balışeyh İlçesi Akçakavak Köy Mezarlığına defnedilmiştir” dedi.
Kırıkkale Merkez Bağış Cami İmam Hatibi Murat Çiğdemtepe tarafından okunan kuran-ı Kerim ve yapılan dualarla Şehidimiz Musa Saydam ve bütün Şehitlerimiz bir kez daha dualarla anıldı.
Şehidimizin mezarı başında yapılan dualardan sonra başsağlığı ve sabır dileklerini kabul eden aile kendilerini yalnız bırakmayan Şehit – Gazi ailelerine ve programa katılanlara teşekkür etti.

 

Yorumlar kapatıldı.