İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KIRIKKALE’Lİ ŞEHİT MUSTAFA DEMİRBAŞ ANILDI.

ŞEHİT MUSTAFA DEMİRBAŞ ANILDI.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehit Aileleri tarafından Şehitlerimizi Anma programları devam ediyor.
Dernek ve Şehidimiz Polis Memuru Mustafa Demirbaş’ın ailesi tarafından düzenlenen program ile Şehidimiz Polis Memuru Mustafa Demirbaş şehadetinin 8.yılında Şehitliğimizdeki kabri başında anıldı.
Program Şehidimizin kabri başında Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Mustafa Demirbaş hakkında bilgi verilemesi ile başladı.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal “Şehidimiz Polis Memuru Mustafa Demirbaş;
Şükrü ve Emine çiftinin 5 çocuğundan en Küçük evladı olarak 1 Ocak 1959 tarihinde Çorum İli Sungurlu İlçesi Ayağıbüyük köyünde dünyaya gelmiştir.
İlk ve orta öğrenimini köylerinde, lise öğrenimini Sungurlu Ticaret Lisesinde tamamlamıştır. Lise öğrenimini bitirmesine müteakip, İstanbul Florya Polis Okulundan mezun olmuştur.
Şehidimiz Polis Memuru Mustafa Demirbaş sırasıyla;
İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü emrinde, Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü emrinde, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü emrinde ve Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü emrinde görev Yapmıştır.
15 Eylül 1997 tarihinden itibaren İlimizde görev yapmakta iken;
17 Şubat 2012 günü Saat 16.00 sıralarında Kırıkkale – Çorum kara yolu 6. kilometresinde hava muhalefeti dolayısı İle Trafik düzenlemesi sırasında Araç çarpması sonucu Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” dedi.
Şehidimiz hakkında bilgi verilmesine müteakip İl Emniyet Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Duraner Yay ve Emniyet Personelinin de katıldığı program Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran’ı Kerim ve yapılan dualardan sonra diğer Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ile son buldu.

Yorumlar kapatıldı.