İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırıkkale’li Şehit Özgür MUTLU Anıldı.

ŞEHİT ÖZGÜR MUTLU ANILDI.

2 Aralık 2016 tarihinde Güven Dağı Üs Bölgesine pkklı teröristlerin saldırması ile çıkan çatışma sonucu Şehitlik Mertebesine ulaşan P.Söz. Er Özgür Mutlu Şehit oluşunun 3.yılında anıldı.
Şehidimizin ailesi ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi tarafından organize edilen anma programı Kırıkkale Şehitliğinde kabir ziyareti ile başladı.
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk, Müdür Yardımcıları Ataman Sümer ve Yakup Yeşilırmak ‘ın da katıldığı Kabir ziyaretinde Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz Özgür Mutlu hakkında bilgilendirme yapıldı.
“Şehidimiz Özgür Mutlu;
Vatani görevini tamamladıktan sonra Sözleşmeli Er olarak Sivas 5.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı emrinde temel eğitimini tamamlayarak 13 Ağustos 2016 tarihinde Hakkâri İli Çukurca İlçesindeki 2.Hudut Tabur Komutanlığı emrinde görevine başlamıştır.
Şehidimiz Piyade Sözleşmeli Er Özgür Mutlu kardeşimiz 02 Aralık 2016 tarihinde Hakkari İli Çukurca İlçesi Güven Dağı Üs bölgesinde bölücü pkk terör örgütü ile girilen çatışma sonucu Şehitlik Mertebesine ulaşmıştır.
Bekar olan Şehidimiz Kırıkkale Nur Camide Kılınan cenaze namazının ardından Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir” dedi.
Şehitlik Cami din görevlisi İsa Erkoç tarafından Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi.
Şehit Özgür Mutlu’nun kabir ziyareti diğer Şehit Kabirleri de ziyaret edilerek bütün Şehitlerimiz dualarla anıldı.
Şehitlik ziyareti sonrası Şehidimizin Baba ocağında kadınlar arasında Mevlit programıyla Şehidimiz Özgür Mutlu ve bütün Şehitlerimiz bir kez daha anıldı.

Yorumlar kapatıldı.