İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KIRIKKALE’Lİ ŞEHİT P.ER İSA NAZLIM ANILDI.

ŞEHİT P.ER İSA NAZLIM ANILDI.

30 Kasım 2016 tarihinde Şırnak İli Uludere İlçesi Kopki Tepe Üs Bölgesinde icra edilen mayın arama tarama faaliyetleri esnasında pkk terör örgütleri tarafından daha önceden döşenmiş mayının patlatılması sonucu Şehitlik mertebesine ulaşan Şehit Piyade Er İsa Nazlım Şehit oluşunun 3.Yıl dönümde dualarla anıldı.
Sulakyurt İlçesine bağlı Güzelyurt Köyü Caminde okutulan Mevlidi Şerif ve öğle namazı sonrası Köy Konağında Şehidimizin ailesi tarafından Şehit oluşunun 3.Yılında yemek ikramı yapıldı.
Düzenlenen Anma Programına; Sulakyurt Kaymakamı Gökhan Dalaş, MAAT Komutanı Bakım Yarbay Arif Kervanoğlu, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, İl Genel Meclis Üyesi Hasan Çoban, Kırıkkale Belediye Meclis Üyesi Yusuf Baran, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Yakup Yeşilırmak, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürü Duraner Yay, Sulakyurt İlçe Protokolü, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi üyeleri, Şehidin yakınları ve köy sakinleri katıldı.
Düzenlenen programda, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit P.Er İsa Nazlım hakkında misafirlere şu bilgiler verildi.
Şehidimiz İsa Nazlım,” 5 Mayıs 2016 tarihinde Isparta Terörizmle mücadele Alayında acemi birliğini Mayın Detektörcüsü olarak tamamladıktan sonra,
Usta Birliğine 8 Temmuz 2016 Tarihinde Şırnak Uludere Andaç Karakolunda başlamıştır.
30 Kasım 2016 tarihinde Şırnak Uludere ilçesi Kopki Tepe Üs Bölgesinde icra edilen mayın arama faaliyeti esnasında el yapımı Mayının uzaktan patlatılması sonucu Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.
Bekar olan Şehidimiz İsa Nazlım Düzenlenen Askeri Törenle Kırıkkale İli Sulakyurt İlçesi Güzelyurt Köy Mezarlığında son yolculuğuna uğurlanmıştır” dedi.
Şehidimiz anısına daha önceden okunmuş olan Hatmi Şeriflerin ve Yasin’i Şeriflerin duaları da yapılarak okunan Kuran’ı Kerim ve yapılan dualarla Şehidimiz İsa Nazlım kabri başında anıldı.

Yorumlar kapatıldı.