İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırıkkale’li Şehit Polis Ferhat Bozkurt Anıldı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehidimizin ailesi tarafından organize edilen programla Şehit Polis Memuru Ferhat Bozkurt ve arkadaşları Şahadetlerinin 3.Yılında anıldı.
İlk program Şehidimizin babaocağında ailesi tarafından ikram edilen yemek ile başladı.
Programa Vali Yardımcısı Şahin Arsal,İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu ve eşi İl Jandarma Alay Komutan Vekili Naim Çetinkaya,Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Uğurlu,İl Müftü Yardımcısı Ertuğrul Görgülü,İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve eşleri,Kırıkkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celaletdin Özel,Kırıkkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ramazan Yurtoğlu,Kaletepe Mahalle Muhtarı İrfan Yurtoğlu, Şehit – Gazi Aileleri,Şehidimizin yakınları ve komşuları katıldı.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından yapılan konuşmada Şehit Polis Memuru Ferhat Bozkurt hakkında misafirler bilgilendirildi.
“Şehidimiz Ferhat Bozkurt;
27 Mayıs 1994 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiş, İlk ve Orta öğrenimini Atatürk İlköğretim okulunda, Lise Öğrenimini Atatürk Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.
Lise Öğreniminden sonra Polis olmaya karar veren Şehidimiz Polislik İmtihanını kazanarak 2012-2014 Yılları arasında Aksaray Polis Yüksek Okulunda eğitim ve öğrenimini tamamlamasına müteakiben İlk görev yeri olan Kırşehir İlinde Polislik mesleğine başlamıştır.
2014 -2016 tarihleri arası Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yapan Şehidimiz 24 Temmuz 2016 tarihinde Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görevlendirilmiştir.
19 Ağustos 2016 tarihinde Şırnak İli Cizre İlçesi Çevik Kuvvet Müdürlüğünde görevine başlamış, 26 Ağustos 2016 tarihinde pkk terör örgütleri tarafından Cizre Çevik Kuvvet Binasına yapılan haince saldırı sonucu 10 arkadaşı ile beraber Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.
Bekar olan Şehidimiz düzenlenen törenle Nur Camiden kaldırılarak Işıklar Köyü Köy mezarlığına defnedilmiştir.
Bugün Şehidimiz Ferhat Bozkurt ve aynı olayda Şehit Olan Polis Memurları Harun Maytalman, Ertan Öztürk, Tayfun Doğan, Abdulhamit Kaya, Mehmet Dama, Burak Mart, Osman Budak, İbrahim Meriç, Gökhan Kıncak ve bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları Şad olsun” dedi.
Yemek programı,Uyguntepe Cami İmam Hatibi A.Rahim Özdoğan tarafından okunan Kuran ve yapılan duaların ardından Şehidimizin ailesinin taziyeleri kabul etmeleri ile son buldu.
Anma Programı,Dernek üyeleri, Şehidimizin ailesi ve Işıklar Köyü vatandaşları tarafından Şehidimizin Kabrinin bulunduğu Işıklar Köyü Mezarlığı ziyareti ile devam etti.
Şehidimiz Ferhat Bozkurt ve bütün Şehitlerimiz anısına Uyguntepe Cami İmam Hatibi A.Rahim Özdoğan tarafından Kuran okundu, dua edildi.
Dualardan sonra Şehidimizin ailesi tarafından taziye dilekleri kabul edildi.

 

Yorumlar kapatıldı.