İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırıkkale’li Şehit Suat Yalçın Anıldı.

ŞEHİT UZM. J. ÇAVUŞ SUAT YALÇIN ANILDI.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesinin ve Şehitlerimizin Ailelerinin geleneksel hale getirdiği Şehitlerimizi yıl dönümlerinde anma programları çerçevesinde Şehit Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın Şehadetinin 11.yılında, Şehit Bakım Onbaşı Ahmet Sandalcı Şehadetinin 7.yılında Şehitlikteki kabirleri başında anıldı.
Kırıkkale Şehitliğinde bulunan Şehit Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın’ın ve Bakım Onbaşı Ahmet Sandalcı’nın kabirleri ziyaret edilerek İhsaniye Cami İmam Hatibi Ahmet Kayabalı tarafından Kuranı Kerim okundu, dua edildi. Yalçın ailesinin kederlerini paylaşan dernek üyeleri diğer şehit kabirlerini de ziyaret ederek dua okudular.
Düzenlenen programda Şehit Suat Yalçın hakkında misafirleri bilgilendiren Dernek Başkanı Rıfat Öcal” Şehidimiz Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın, 2001 yılında Beytepe Uzman Jandarma Okulundan mezun olmuş ve ilk görev yeri olan İzmir İl Jandarma Komutanlığı emrinde göreve başlamıştır.
2007 Yılında Siirt İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevlendirilen Şehidimiz Suat Yalçın, 05.09.2008 tarihinde Ziyaret – Tütünocak Köyü mevkiinde vatanın bölünmez bütünlüğü için yapılan görev esnasında bölücü terör örgütüyle çıkan çatışmada şehadet mertebesine ulaşmıştır.
Bir çocuk babası olan Şehidimiz Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal konuşmasının devamında;
“05 Eylül 2012 tarihinde Afyonkarahisar İlimizde bulunan Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığına bağlı Mühimmat Depo Komutanlığındaki patlama sonucu Şehitlik mertebesine ulaşan İlimiz Şehitlerinden Astsubay Kıdemli Çavuş Murat Döğer ve Bakım Onbaşı Ahmet Sandalcı ve aynı olayda Şehitlik mertebesine ulaşan Şehitlerimizi de Şehadetlerinin 7.yılı vesilesi ile Şehidimiz Bakım Onbaşı Ahmet Sandalcı kardeşimizin kabri başında anıyoruz” dedi.

Yorumlar kapatıldı.