İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KIRIKKALE’Lİ ŞEHİT UĞUR ŞAHİN 3. YILINDA ANILDI.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Uğur Şahin Şehit oluşunun 3.Yılında, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen program ile anıldı.

Şehidimizi anma programı Garnizon Komutanlığı Kışla Gazinosunda Şehidimizin ailesi tarafından ikram edilen yemek ile başladı.
Düzenlenen programa Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Garnizon Komutanı Tuğg. Selami Arslan, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Jandarma Komutanı J. Albay İbrahim Ayhan Vural, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Beydoğan, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel sekreter Yardımcısı Kasım Atasoy, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Hatice Uğurlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ataman Sümer, Kaman İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Nuri Çıracı, Şehit yakınları ve Gaziler katıldı.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Uğur Şahin hakkında misafirleri bilgilendirdi.
Şehidimiz Uğur Şahin,
Diyarbakır İli Sur İlçe Merkezinde yürütülmekte olan Bayrak 12 operasyonunda 15 Ocak 2016 günü saat 16.50 sıralarında bölücü terör örgütü pkk mensupları ile çıkan çatışma sonucu yaralanarak Diyarbakır Asker Hastanesinde yapılan ilk tedavisinin ardından Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesine sevki esnasında kurtarılamayarak,16 Ocak 2016 günü saat 00.47 de Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.
Evli ve Üç çocuk babası olan Şehidimiz, düzenlenen törenle Kırşehir İli Kaman İlçesi Tatık Köyü mezarlığına defnedilmiştir” dedi.
Programda Sayın Valimiz Yunus Sezer “Ülke olarak Şehitlerimize ve Gazilerimize olan minnet borcumuzun sonsuza kadar devam edeceğini ifade ederek, Vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını seve seve feda eden tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Ailelerine de sabır diliyorum” dedi.
Atatepe Cami din görevlisi Abdulkadir Eren tarafından okunan Kuran- ı Kerim ve İl Müftüsü Şahin Yıldırım tarafından yapılan dualardan sonra Şehit Uğur Şahin’in Kırşehir İli Kaman İlçesi Tatık Köyü Mezarlığındaki kabri ziyaret edildi.
Tatık Köyünde bulunan kabir ziyaretine Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kaman İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Nuri Çıracı ve İlçe Müftülüğü personelleri katıldı.

 

Yorumlar kapatıldı.