İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KONYA BEYŞEHİR’Lİ “GAZİ”HAKAN AKBULUT’A GAZİLİK ROZETİ TAKILDI.

KONYA BEYŞEHİR’Lİ “GAZİ” HAKAN AKBULUT’A GAZİLİK ROZETİ TAKILDI.
Jandarma Uzman Çavuş Akbulut, 1 Mayıs 2016’da Mardin’in Nusaybin ilçesinde yürütülen operasyonda el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralanan ve iki yıllık tedavi sürecinin ardında verdiği gazilik mücadelesi ile kamuoyunun ilgisini çeken Gazi Hakan Akbulut’a büyük onur.

Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir de Türk devletinin çok büyük bir devlet, Türk milletinin ise çok büyük bir millet olduğunu ifade ettiği konuşmasında, Gazi Uzman Çavuş Akbulut’a vatan uğruna yaptığı mücadeleden dolayı teşekkür ederken, anne ve babasına da şükran duygularını dile getirdi.

Türkiye Harp Mulülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Beyşehir Temsilcisi Rasık Can da, Uzman Çavuş Hakan Akbulut’a sahip çıkılarak gazilik ünvanının verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak ise, Türk milletinin asker bir millet olduğunu, bu milletin her bir ferdinin gazi ve şehit olmaktan bir saniye bile korkmayıp bundan geri durmayacağını, gerektiğinde vazife için canını vermekten de çekinmeyeceğini belirtti. Bunun Türk Milletinin en büyük hasletlerinden birisi olduğuna işaret eden Toprak “İşte bunun ispatlarından birisi de yanımda duran Hakan kardeşimdir. Ben buradan da bu vesileyle halen görevleri başında olan kahraman güvenlik güçlerimize, korucularımız da dahil olmak üzere hepsine şükran ve minnet duygularımı, saygılarımı iletiyorum. Hakkari’de görev yaparken de buradaki Türkiye’nin geri kalanına mesaj gönderirdim sık sık, buradan da o kardeşlerime mesaj gönderiyorum. Türkiye’nin bütün köşelerindeki 80 milyon vatandaşımızın kalbi onlarla beraber atıyor, devamlı kalplerinde onları yaşatıyorlar, zihinlerinde onlar var. Hepimiz gösterdiğiniz kahramanlığın farkındayız, vatan size minnettar. Ben bu vesileyle kardeşimize bu beratını, hakkını teslim ederken, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, gerek ülke savunmasında, gerekse terörle mücadelede şehit olan aziz kardeşlerimizin, büyüklerimizin küçüklerimizin önünde şükran ve minnetle eğiliyorum, onları rahmetle anıyorum. Şu anda görevi başında olan kahraman Mehmetçiklerimize ve güvenlik kuvvetlerimize de buradan yine saygılarımı iletiyorum ve hepsini Allah’a emanet ediyorum.”dedi.

Vali Toprak, Uzman Çavuş Akbulut’a, “Seni tebrik ediyorum. Memleket için hayatını hiçe sayarak büyük kahramanlıklar sergiledin ve gazilik ünvanını hak ettin. İnşallah bundan sonraki hayatında annenle, babanla, ailenle mutlu, huzurlu bir hayat devam ettirirsin, Allah sizlerden razı olsun” diyerek gazilik madalya ve beratını verdi. Ayrıca Uzman Çavuş Akbulat’a Jandarma Genel Komutanlığı hizmet belgesi ve plaketi de takdim edildi.
Beyşehir Belediyesi Taşköprü Aile Çay Bahçesi’nde düzenlenen törende konuşan ve Gazi Uzman Çavuş Hakan Akbulut’a belediyede iş imkanı sağlayan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Şükürler olsun ki burada sizlerle birlikte olup, sizlere hitap edebiliyorsak bu bizleri gerek Güneydoğu’da, gerekse Türkiye’nin farklı noktalarında bizler için mücadele eden kolluk kuvvetlerimizin sayesindedir” dedi.

Özaltun, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hakan Akbulut kardeşimizi gazi olduğunda gerek GATA’taki tedavi sürecinde, gerekse Beyşehir’e geldiğinde evinde ziyaret ettik, ardından evlilik noktasında da nikâhını bizzat kendim kıydım. Dolayısıyla, gerek şehit ailelerimiz olsun, gerekse gazilerimiz olsun, her zaman onların yanında ve destekçisi olmaya hep devam ettik. Şehit ve gazi derneklerimiz bizlerden ne talep ettiyse onların bu isteklerini yerine getirmeye özen gösterdik. Bundan sonra da yerine getirmeye yine devam edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde sayın valimizi makamında ziyaret ettiğimizde, Uzman Çavuş kardeşimiz Akbulut’un durumunu kendisine bizzat aktarmıştık. Sayın Valimiz de ‘İnşallah biz gelelim ve gazimizi birebir ziyaret edelim’ dedi. Bu konuşmanın üzerinden yaklaşık bir hafta geçmeden sayın valimizin bu ziyaretleri bizlere şeref ve onur verdi. Kendilerine bizlere ve gazimize verdiği her türlü destek ve katkıdan dolayı teşekkürlerimi ifade ediyorum”

Törene, Konya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Naşkanı Süleyman EGE ile Derneğin Beyşehir Temsilcisi Rasık Can ve Akbulut’un ailesi katıldı.

 

Yorumlar kapatıldı.