İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KONYA SEYDİŞEHİRLİ ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİN CUMARTESİ BULUŞMASI.

SEYDİŞEHİRLİ ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİN CUMARTESİ BULUŞMASI

Seydişehir Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği her ayın İlk cumartesi günü düzenlediği Şehit Aileleri ve Gaziler buluşmasına bu kez Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit ve Dul ve Yetimler Derneği Konya Şube Başkanı Süleyman Ege’de katıldı.
Ev sahipliğini Seydişehir Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Temsilcisi Yakup Söğüt’ün yaptığı programa katılan Konya Dernek başkanı Süleyman Ege Yaptığı konuşmada Konya ve Seydişehir’in en fazla şehit veren ve Gazisi olan kentlerden olduğunu belirterek; “Şehit Aileleri bizlerin anne ve Babasıdır. Gazilerimiz ise savaşarak Kahramanlıklarını göstermiş kutsal değerlerimizdir. Onlarla gurur duyuyoruz. Dernek olarak şehit aileleri ve gazilerimizin bütün dertleri ile dertleniyoruz.’’ dedi.
Seydişehir’deki bu etkinliğe katılmaktan da mutlu olduğunu söyleyen Başkan Ege; “Sayın Kaymakamım Belediye başkanımız şehit aileleri ve gazilerle sürekli ilgileniyorlar. Bunun farkındayız. Şehit ve Gazilerimiz adına yapılmış bu güzel parkta gerçekleştirilen onurlu ve duygulu etkinlik içinde Sayın Seydişehir Dernek Temsilcimiz Yakup Söğüt beyin nezdinde tüm dernek üyelerine ve değerli protokolümüze destek ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim.’’ dedi.
Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye başkanı Mehmet Tutal, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konuner, İlçe Jandarma Komutanı Salih Yahya Koca ve personelinin de katıldığı programda Şehitler için Hatmi şerif okutuldu. Topluca yenilen yemeğin ardından, Programa katılan protokol üyeleri şehit aileleri ve gaziler bir süre sohbet etti.

Yorumlar kapatıldı.