İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KONYA ŞUBEDEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI.

KONYA’DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
Cumhuriyetimizin 95’nci yılı münasebeti ile gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bir dizi etkinlik ile kutlandı. Konya Valiliğinde vali Yakup CANBOLAT’ın tebrikleri kabul etmesinin ardından saat 10.30’da Feritpaşa Caddesinde Konya Valisi Yakup CANBOLAT ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim ALTAY halkın bayramını kutladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrencilerin hazırlamış olduğu şiir okuması ve çeşitli halk oyunları gösterisi yapıldı. Okulların düzenlemiş olduğu şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere il protokolü tarafından çeşitli hediyelerin verilmesinin ardından öğrenciler, gaziler, askerler ve çeşitli kamu kurum ve sivil araçlarından oluşan resmigeçit töreni yapıldı.
Akşam Selçuk Üniversitesi Keykubat köşkünde gerçekleştirilen Cumhuriyet Resepsiyonunda Koya sivil ve askeri erkân ile çeşitli sivil toplum temsilcileri de hazır bulundu. Türkiye Harp Malulü gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğimizi temsilen bir grup şehit ailesi ve gazimiz de Cumhuriyet Resepsiyonuna katılmışlardır.
Vali Yakup CANBOLAT Cumhuriyet Resepsiyonunda yaptığı konuşmada; “Mülki İdare amirliğine Konya’da başladığını, daha sonra Konya’ya Vali olarak ’da hizmet etmenin kendisine nasip olduğunu, Konya’nın kalbinde ayrı bir öneme haiz olduğunu, yeni görev yerine giderken herkesten haklarını helal etmesini, kendisinin hakkını herkese helal ettiğini” ifade etti.
İl genelinde gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerine şehit ailelerimiz ve gazilerimizde katılarak bayramının coşku içerisinde kutlanmasını sağladılar.

Yorumlar kapatıldı.