İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Konya Şubeden Yılın Annesi Kaybettik.

YILIN ANNESİNİ KAYBETTİK

Hatay Jandarma Özel Harekat Grup Komutanlığında görevliyken 1999 yılında PKK terör örgütü mensupları ile girilen silahlı çatışmada vurularak şehit düşen J.Uzm.Çvş. Mustafa Çizmeci’nin eşi Emine Çizmeci’yi kaybettik.

Bir dönem derneğimiz yönetim kurulu üyeliğe de yapan Mustafa Emine Çizmeci bir kaç yıldır amansız hastalık kanser ile mücadele ediyordu. Üst üste geçirdiği ameliyatlar ve aldığı kemoterapi nedeniyle yıpranan vücudu daha fazla dayanamadı ve bu sabah kıldığı sabah namazının ardından hayata gözlerini yumdu.

Geçen yıl onu dernek olarak “Yılın Annesi” ilan etmiştik. Ne kadar mutlu olmuş ve “Süleyman abi! Çok teşekkür ederim, ilk defa birisi bana plaket verdi.” Demişti. Bugün gördüm ki! evininde, eşinden kalan eşyaların arasında o plaketi de özenle saklıyordu.

Son bir arzusu daha vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız ile dünya gözüyle bir kez olsun görüşmek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde iftar sofrasında buluşmayı da istiyordu. Ancak ilerleyen hastalığı nedeniyle bu hayalini gerçekleştiremedi.

Sağ olsunlar 17 Aralık Şeb-i Aruz törenlerinde ilimize gelen Cumhurbaşkanımız ile Konya Valimiz Sayın Cüneyit Orhan Toprak’ın girişimleri ile görüşebilmişti.

Amansız hastalık ile mücadelesinde başta eski Başbakanlarımızdan Ahmet Davutoğlu, Konya Valimiz Cüneyit Orhan Toprak, Konya Milletvekillerimizden Tanır Akyürek, Abdullah Ağralı, Leyla Şahin Usta, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Hasan Kılca yakından ilgilenmişler ve her zaman yanımızda olmuşlardır. Kendilerine minnettarız.

Ayrıca bir kardeş gibi evini açarak hastalığın her aşamasında yanında olan onun iyileşmesi için çabalayan ve bizleri bilgilendiren can yoldaşı, kader arkadaşı şehit eşi Tuğba Ramazan Sağ kardeşimize de teşekkür ederiz.

Şehidimizin emaneti çocuklarını büyüttü. şehidimizin aziz hatırasını yaşattı. Şehidimize mezarı başında verdiği son sözünde; ‘Mustafam bekle beni en kısa zamanda yanına geleceğim’ diyerek sözüne sadık kaldı. Çocuklarını büyüttükten sonra bugün en sevdiğinin yanına gitti.

Yılın Annesi seçmiş ve bu resimleri o gün çekmiştik. Ancak üzülmesin diye paylaşmamıştık.Dernek faaliyetlerimiz doğrultusunda her zaman yanımızda olan akan kan dursun diye bizimle Diyarbakır’a kadar gelen, Çanakkale Şehitliğine hastalığına rağmen ameliyattan hemen önce bizimle birlikte gelerek bizleri yalnız bırakmayan ve derneğimize değer katan güzel kardeşim ışılar içinde uyu….

Onuruyla yaşadı, şerefiyle öldü. Allah rahmet eylesin. Biliyoruz en sevdiğinle cennetin baş köşesin desin.

 

Yorumlar kapatıldı.