İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Son güncelleme tarihi 18 Ekim 2018

Kıbrıs Türk Halkının Barış ve Özgürlüğe kavuşmasını sağlayan 20 Temmuz 1974 barış harekatının 44. yıl dönümünde barış ve özgürlük bayramlarını kutlarız.

20 Temmuz Barış harekatı Kıbrıs Türk’ünün geleceğini teminat altına almış,adada ki eşit bir ortak sahibi olarak halkını,hürriyete kavuşturmuştur.

Kıbrıs Türk halkı tüm dünyaya yıllardır verdiği hak ve hürriyet mücadelesinde baskılara boyunemeyeceğini,özgürlük ve bağımsızlığını koruyacağını ispat etmiş,Anadolu halkının da Kıbrıs hassasiyeti,Kıbrıs Türk halkını daha da güçlü kılmıştır.20 Temmuz barış harekatıyla Türkiye Cumhuriyeti adada tesis edilen barış istikrar ve huzurun güvencesi olmaya devam edecektir.

Bu harekat Kıbrıs halkı için olduğu kadar Türk milleti için de büyük önem arz etmektedir.

Kıbrıs Türk halkı barış harekatından aldığı güçle hukuk ve eşitlik mücadelesini güven içinde sürdürme imkanı bulmuştur.

Adil kalıcı ve yaşanabilir çözümü arzu eden taraf hep Türk tarafı oldu.

Sevgili Kıbrıslılar ; Sizlerin maruz bırakıldı baskılara uğradığınız haksızlıkları rağmen çözüm noktasında ki duruşunuz çağı yakalama gayretiniz ve toplumsal dayanışma duygunuz takdire şayandır.Yeni yetişen Kıbrıs Türk Gençliğininde bu dava yolunda gerekli hassasiyetle hareket edecekler,bu bilinçle Bağımsızlık ve özgürlüklerine sahip çıkacaklardır.

Bu vesile ile verilen mücadelede çok emeği olan hakkın rahmetine kavuşmuş Dr.Fazıl KÜÇÜK ve R.Rauf DENKTAŞ başta olmak üzere tüm şehitlerimizi,ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle minnetle anar hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler dilerim.Saygılarımla…

MUSTAFA IŞIK

GENEL BAŞKAN

Yorumlar kapatıldı.