İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Malatya Pekfen Okul Öğrencileri Derneğimize Ziyareti.

*PEKFEN OKULLARI ŞEHİTLERİMİZİ Ve GAZİLERİMİZİ ZİYARET ETTİ *

Milli ve Manevi değerleri öğrencilerine aşılamayı kutsal bir vazife gören Pekfen Okulları öğrencileri ile beraber, Çanakkale Zaferi haftası etkinlikleri kapsamında Şehitlik ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarete müteakiben Harp Malulu Gaziler Şehitler Dul ve Yetimler Derneğini de ziyaret etti .
Canını bu vatan icin siper etmis gazimiz ve aynı zamanda dernek başkanı Mustafa Gözükara ile buluşarak minnettarlıklarını dile getirdiler . Dernek Başkanı Mutafa Gözükara bütün çocuklar ile tek tek ilgilenerek şehit ve gazilerle ilgili bilgiler verdi. Çanakkale Destanı’nın yazıldığı, Çanakkale Ruhu’nun doğduğu bu topraklarda şanlı ecdadımızın manevi huzurunda, ortak duyguları paylaşmanın onur ve gururunu hep birlikte yaşadıklarını ifade etti .

Okul Müdürü Serkan Özyurt ise; Bağımsızlık, vatan, bayrak ve kutsal değerlerimiz uğruna ölümü hiç tereddüt etmeden göze alan, bu değerler uğruna şehit olmayı ulaşabilecek en yüksek mertebe, en büyük kutsal paye bilen şanlı ecdadımız bizlere destanlarla örülmüş mukaddes bir miras bırakmıştır. Çanakkale, Milli Mücadele’nin başlangıcıdır. Çanakkale, Milletimizin vatanseverliğinin, mücadele azminin, kahramanlığın sembolüdür. Çanakkale bir ulusun uyanışıdır. Çanakkale ölümsüz kahramanların vatanıdır, şehitler diyarıdır, Vatan için, bayrak için, millet için hiç tereddüt etmeden hücum eden, can veren, vücudunu siper eden aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize Pekfen Okulları olarak sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz dedi…

Ziyaretin sonunda dernek başkanımız sayın Mustafa Gözükara Pekfen Okullarının bu anlamlı ziyareti için teşekkür ederek , Bayrak ve Kur’an hediye etti.

Yorumlar kapatıldı.