İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öğrencilerden Kırıkkale Şehitliğine Ziyaret.

17 Ağustos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ,Türkiye Harp Malulü Gaziler,Şehit Dul ve Yetimleri Derneğini,Dernek üyeleri ile beraber de Kırıkkale Şehitliğini ziyaret ettiler.
Her yıl Dokuzuncu Sınıfların gerçekleştirdiği geleneksel hale gelen Dernek ve Şehitlik ziyaretleri kapsamında ilk önce Dernekte Şehit – Gazi aileleri ile bir araya geldiler.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından faaliyetleri,Şehitlik ve Gazilik hakkında öğrencilere bilgi verilmesinden sonra Okul Müdürü Bilgin Cankar tarafından yapılan konuşmada;
“Değerli Başkanım,Aziz Şehitlerimizin değerli aileleri ve Kahraman Gazilerimiz Okul olarak 4 yıldır düzenli olarak önce Derneğimizi ve beraber de Şehitliğimizi ziyaretimiz vesilesi sizlerle bir arada olmaktan onur ve gurur duyuyoruz.
Bu faaliyetimiz her yıl düzenli olarak devam edecektir.Çünkü eğitim sadece kitaplarla,sınıfta yeterli olmamaktadır.En önemli değerlerimiz olan Şehitlerimizi ve Gazilerimizi bilmemiz gerekmektedir.
Bizler de Okul yönetimi olarak bu değerlerimizi vermeye en azından Kırıkkale’li Şehitlerimizi ve Gazilerimizi tanıtmaya onların değerli aileleri ile birlikte olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz.
Ziyaretimiz vesilesi ile bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.
Dernek ziyareti sonrası Şehitlik ziyaret edildi.
Şehitlik hakkında Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Öğrencilere bilgi verilmesinden sonra Şehitlerimizin kabirleri ziyaret edildi.
Şehit ailelerimizin ellerini öpen öğrenciler kabirlere gül bırakıp ailelerimize sabır ve başsağlığı dileklerini iletti.
Türkiye Harp Malulü Gaziler,Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi Olarak;
Her yıl düzenli olarak Derneğimizi ve Şehitliğimizi ziyaret eden 17 Ağustos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz Sayın Bilgin Cankar ve Öğretmen arkadaşlarına teşekkür ediyor,bütün Öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

Yorumlar kapatıldı.